Make.conf için ne önerirsiniz?

Hayir top'tan degil coredumpctl list komutunu verdiginde cikan ciktilarin pid numaralari lazim.
Vermiyor ki. Anlamadım bu yüzden
Kod:
cruslan@crusland ~ $ coredumpctl list
Journal file /var/log/journal/d31f58e9a93d4762838b206d48c9d6e9/[email protected]~ is truncated, ignoring file.
Failed to print table: Geçersiz argüman

Hayir top'tan degil coredumpctl list komutunu verdiginde cikan ciktilarin pid numaralari lazim.

Bu arada eger Pluma'nin stable versiyonu duzgun calismadiysa emerge -av = app-editors/pluma-1.26.1 --autounmask koduyla testing versiyonunu kurabilirsin.
1.26.1'i de derledim. Gene çöküyor.

İlk 1.27.0 denedim. Daha sonra tekrar deneyebilirim. Şu anda sebebini açıklayamıyorum. nano ile idare edeceğim artık.
Pluma cli'miydi ya? GUI istiyorsan ben Geany kullaniyorum baya iyi. Buyuk ihtimalle kurulu bagimliliklardan bir tanesiyle anlasamiyodur. Calistirirlir ama ugrastigina deger mi?

Pluma cli'miydi ya? GUI istiyorsan ben Geany kullaniyorum baya iyi. Buyuk ihtimalle kurulu bagimliliklardan bir tanesiyle anlasamiyodur. Calistirirlir ama ugrastigina deger mi?
Pluma, GTK-3 kullanan bir X uygulaması. Çok basit diye kullanması seviyordum, bahsettiğin program Notepad++'ya benziyor, ben daha çok basit bir şey arıyorum. Yoksa VS Code'da kullanabilirdim.

Leafpad var basit bir sey ariyorsan.
Bu işimi görür. Teşekkürler. Ben Steam kurdum ve birsürü 32 bit paket derletti. Ben şimdi aynı paketlerin 64 bitini kullanamayacağım için sorun yaşar mıyım? Veya hem 32 bit hem de 64 bit olarak ikisini de derlemeye alabilir miyim?

Multilib olarak kuruluyor.
Yani ek bir şey yapmaya gerek yok?

Güncel kalmasını istediğim ancak rolling olanını da istemediğim bir paket için atıyorum portage'daki package.unmask veya package.accepted_worlds'ün içine <kategori/paketadi-9999 ~amd64 yazsam makul olur mu?

TTY ve terminal ekranlarında Türkçe karakterler sorunlu. /etc/locale'da hem Türkçe hem de İngilizce dil dosyalarını yerleştirdim. eselect ile de Türkçe'yi seçtim.

Wi-Fi'da arada bir kesilmeler oluyor. iwd ile belirgin bir şekilde hata çıkıyor, yeniden bağlanıyor, wpa_supplicant ile hızdan fark ederek kesiliyor. NetworkManager ayarladım sadece. Ne kadar DHCP ayarlayan, internetle alakalı ne varsa da sildim.

Sizi de bu kadar uğraştırdım, kusura bakmayın. Sistemim genel olarak hazır, sadece uygulamaları kurması kaldı. Onları da zamanla halledeceğim.

Son düzenleme:
Yani ek bir şey yapmaya gerek yok? Güncel kalmasını istediğim ancak rolling olanını da istemediğim bir paket için atıyorum portage'daki package.unmask veya package.accepted_worlds'ün içine <kategori/paketadi-9999 ~amd64 yazsam makul olur mu? En son olarak TTY ve terminal ekranlarında Türkçe karakterler sorunlu. /etc/locale'da hem Türkçe hem de İngilizce dil dosyalarını yerleştirdim. eselect ile de Türkçe'yi seçtim.
O sekilde paketin live yani latest git versiyonunu kurar. Her paket icin bulunmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı