Marina Bay'da Ferrari duble yaptı

Makaleler
12
Daha fazla  
Sezonun Ferrari için en sürpriz sonucu sadece Ferrari için değil F1 dünyası için sürpriz bir sonuç oldu. Düşük hızlı virajli pistlerde bu sene sürünen Ferrari, Singapur için getirdiği aero, taban, ön kanat ve süspansiyon güncellemeleri sayesinde devasa adim atti, umarim bu adim kalıcı olur tek pistlik bir rastlantı olmaz.

Vettel bugün kusursuz bir yarışla galibiyeti aldi, erken pit hamlesi hem Vettel'e yaradi hem de Ferrari'nin duble yapmasina sebebiyet var.

Tam 392 gün aradan sonra Vettel yarış kazandi. Bu Vettel için önemli bir dönüm noktası olur, umut ediyorum ki bundan sonra bildiğimiz Vettel'i görmüş oluruz.

Leclerc pit yüzünden geriye düştü ama sonraki tavrı Leclerc seven biri olarak doğru bulmadim tavrını. Bir ara telsizden ya beni öne geçirirsiniz ya da ben kendi başımin çaresine bakarim diyordu. Bu doğru bir yaklaşım değil, Leclerc tempoyu aşırı düşük tuttu, tempoyu bu kadar düşük tutmasi onun suçu. Tempoyu artirsaydi Vettel'in arkasında dönmezdi.

Redbull bu hafta sonu beklentilerin çok altindaydi, erken pit sayesinde Verstappen podyuma çıkmayı başardi.

Mercedes için hayal kırıklığı oldu, Bottas yine memur rolünü oynadi, bir de hala utanmadan bu Mercedesciler, Ferrari takim emri uygulandığında Ferrari'yi acımasız şekilde eleştiriyorlar. Bu trollere akıl erdirmek güç, Bottas geldiğinden beri memur rolünde, Hamilton için feda ediliyor.

Albon'un performasını beğenmedim. Gasly ve Hulkenberg iyiydi bugün.

Norris geriye kalanlarin en iyisiysi bugün. Sainz için şansız bir yarış oldu, Mclaren'in peşini bu sene şansızlıklar birakmiyor ona rağmen yine 4. siradalar. Giovanazzi son yarışlardaki formunu sürdürdü.

Grosjean, Russell'i biçti nasil ceza almadi anlam veremiyorum.

Vettel hüzünlüydü o yüzden aşırı sevinmedi. Doğru yolu buldu konusunda konuşmak için daha erken. Singapur'da güncellemeyle bu kadar büyük adım atmaları bana pek mantıklı gelmiyor, umarım yanılırım. Sochi pisti, Singapur'a göre Ferrari'ye daha çok uyan bir pist. Şimdiye kadar Ferrari, Rusya'da kazanamadı daha, kazanmanın kıyısından dönüyor Sochi'de hep.

Leclerc bana göre ayıp etti. Spa'da Vettel sayesinde kazandı, Monza'da pole alırken Vettel'in hava koridorunu kullandı, ikinci haklarda Vettel'e hava koridoru sağlamadı, Vettel'in pole alma ihtimali epey yüksekti Monza'da eğer ki Leclerc yardım etseydi. İlk turunda Monza'da hava koridoru olmamasına rağmen çok iyi bir tur attı Vettel.

Leclerc bu tavırlarını bırakması gerekiyor, yoksa Ferrari hayranlarının tepkisiyle karşı karşıya gelir yoksa. Bu kadar sevmeye başlamışken Leclerc'i kendisine antipati oluşturmasın.

Son düzenleme:
Ferrari'yi mahvedecek olan, yine Ferrari'dir.
Aynen. 2-3 yıldır hep güncellemelerle geriye giden bir takım var. Strateji ekibi zaten evlere şenlik. Bu defa 3 yarıştır Mercedes yanlış strateji yapıyor ne hikmetse. Eğer Singapur'daki güncellemeler geçici değilse, kesin olarak işe yaramışsa Ferrari yine favori olur. Ben bir türlü güvenemiyorum güncellemelerine.

Aynen. 2-3 yıldır hep güncellemelerle geriye giden bir takım var. Strateji ekibi zaten evlere şenlik. Bu defa 3 yarıştır Mercedes yanlış strateji yapıyor ne hikmetse. Eğer Singapur'daki güncellemeler geçici değilse, kesin olarak işe yaramışsa Ferrari yine favori olur. Ben bir türlü güvenemiyorum güncellemelerine.
3 gün sonra göreceğiz. :D

Benim asıl merak ettiğim 2020 ve sonrası. Kalmayan eski tadın iyice gitmesinden korkuyorum. Amerikanlar el attığından beri iyi şeyler olmuyor. :/

Liberty'nin yaptıklarını şimdiye kadar ben de başarısız buluyorum. 2021 kurallarıyla umarım rekabet kızışır, araçlardan çok pilotları konuşuruz. Standart parçalara şahsen karşıyım bu F1'in ruhuna aykırı bir hareket. Bütçe kısıtlaması getirilsin ama standart parça olmasın. Bir de 2021 araçları şimdiki araçlardan 10 saniye civarı daha yavaş olacakmış, bu da eleştirdiğim diğer bir nokta. 18 ebat lastikler görünüş olarak bana pek hitap etmedi ama halo gibi alışırız artık, yol tutuşu da mutlaka artıracaktır o lastikler. Artık lastik savaşlarından kurtulmalı F1, lastiklerin çalışma aralığı geniş olmalı ve dayanıklı lastikler olmalı ki pilotlar hep zorlasın, sürekli lastik koruma moduna girmesin.

Evet standart parçalar da bana saçma geliyor. Yani F1'in ruhu olan rekabeti önlüyor.

Bugüne kadar şampiyonluk kazanan çoğu aracın arkasında bir sürü mühendislik harikaları oluyor. Standart parçalar ise bu ruhu öldürüyor.

V8, yada en azından V10 motorlarının olduğu dönem iyiydi bence. Şu an giderek F1 ruhundan uzaklaşıyor... :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı