Maximum Genç kredi kartı limiti artar mı?

İş Bankası sisteminde kartınız Öğrenci mi, Çalışan statüsünde mi? Öğrenci statüsünde ise asla 2.000'den yukarı çıkmaz o kart. Ama aidatsız kullanım yaparsınız. Çalışan statüsünde ise 2.000'den yukarı çıkarabilirsiniz ancak elinizdeki karta aidat ödersiniz. İşCep'ten önce bunu kontrol edin, "Limit Arttırma" menüsünde "ÇALIŞAN MAXİMUM GENÇ" ya da "ÖĞRENCİ MAXİMUM GENÇ" diye görünecektir.

Bu sene üniversiteye kayıt yaptıracağım. Maximum Genç kredi kartını üniversite öğrencilerine ya da çalışan gençlere veriyorlar. Üniversiteye kayıt yaptırınca başvurmayı düşünüyorum fakat 2000 TL limit veriyormuş banka. Ben şu an serbest zamanlı olarak çalışıyorum. Bu gelirimden dolayı limiti artırabilirler mi?
Aidatsız öğrenci kartı alırsanız hiçbir şekilde artmıyor. Aidatlı çalışan kartı alırsanız artar.

Aidatsız öğrenci kartı alırsanız hiçbir şekilde artmıyor. Aidatlı çalışan kartı alırsanız artar.
Başvurduktan sonra arıyorlar mı?

İş Bankası sisteminde kartınız Öğrenci mi, Çalışan statüsünde mi? Öğrenci statüsünde ise asla 2.000'den yukarı çıkmaz o kart. Ama aidatsız kullanım yaparsınız. Çalışan statüsünde ise 2.000'den yukarı çıkarabilirsiniz ancak elinizdeki karta aidat ödersiniz. İşCep'ten önce bunu kontrol edin, "Limit Arttırma" menüsünde "ÇALIŞAN MAXİMUM GENÇ" ya da "ÖĞRENCİ MAXİMUM GENÇ" diye görünecektir.
Peki maaş kısmını sallarsam bir şey olur mu?

Hocam gelir belgenizi bankaya beyan edin. Eğer yeni kart sahibiyseniz maaşınızın 2 katı, eski müşteriyseniz maaşınızın 4 katı kadar limit veriyorlar diye biliyorum. Enteresan bir durum var, ben işe 2 ay önce başladım. Az önceki mesajda da arkadaş 3 kredi kartım var toplamda 140 bin limit var demiş ve büyük ihtimal doğru. Benim de aynı şekilde hiç çalışmadan 120 bin yaptılar limitimi. Tabii ki hesabıma giren para giriş çıkış tutarları ve borsada işlem yapmamın bununla etkisi vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı