Kredi kartı limiti nasıl artar?

malcom21206

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, İş Bankası'ndan 29.000, Akbank 2000, Ziraat 2000 limitim var. Yapı Kredi Worldcard başvurdum kabul oldu ama 1000 TL limit verdi. Yükseltmeye çalışınca yasal limitin dolu diyor. Şu an çalışıyorum, e-Devlet'ten çalıştığıma dair belge alıp şubeye gidersem yardımcı olurlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmazlar. Limit arttırmak için her zaman aynı sektörden değil farklı sektörlerden harcama yapman lazım. Bir şey alacaksan taksitle almanı onu da düzenli ödemeni öneririm, ben arada sırada keyfi kredi çeker öderim. Yakın zamanda faiz zammı gelmeden önce 195.000TL kredi çektim, ilk taksidini ödediğimde 80.000 olan limitimi 120.000 yaptılar, tamamen güven meselesi. Ha gidip şansını deneyebilirsin tabi.

1 - Gelir seviyeniz
2 - Kredi kartı kullanım yılınız
3 - Düzenli ödeme durumunuz
4 - Toplam borç durumunuz
Temel olarak bu dördü minimalinde inceleme yapılır (not çıkarılır) ve kredi kartı kullanımınızın ilk yılı resmi gelirinizin 2 katı, takip eden yıllarda diğer üç kritere bağlı olarak 4 katına kadar çıkarılabilir. Buradaki kat tek bir banka minimalinde değil BDDK çatısı altındaki tüm bankaların limiti kapsamındadır.

Ben garantide limit arttırımına başvurmuştum. Diğer bankaların verdiğinin 5 te biri limit vermişlerdi ve bu limit maaşımın bile yarısıydı (diğer bankalardan kart çıkartmadım sadece limit sorgulattım). Garanti saçma bir şekilde şu an limit veremediğini ama diğer bankalardaki kartları kapatıp belgeyle gelirlerse limit arttırabileceklerini söylemişti. Kullanmadığınız kartları iptal ederseniz belki orada daha çok limit arttırabilirsiniz. Ama sürekli limit arttırımı başvurusunda bulunmak da kredi skorunu düşürüyor diye biliyorum.

Kredi kartı limitiniz kredi risk raporunuzdaki kredibilitenize göre belirlenir, düzenli olarak büyük biraderler tarafından güncellenir.

Artırmak için stratejiler, hesaplarınızda para giriş çıkışı en yaygın yöntemlerden biridir. Hesaba para yatırın atm den çekin, başka banka kartınıza atın vs.

*** Kredi puanını artıran yegane şeylerden birisi düzenli ödemedir. Her ay 5 tl bile olsa var olan kredi kartlarınızdan harcayıp ödemesini zamanında yapınız, asgari ödemeler kredi puanını artırır, düşürmez.

Olmazlar. Limit arttırmak için her zaman aynı sektörden değil farklı sektörlerden harcama yapman lazım. Bir şey alacaksan taksitle almanı onu da düzenli ödemeni öneririm, ben arada sırada keyfi kredi çeker öderim. Yakın zamanda faiz zammı gelmeden önce 195.000TL kredi çektim, ilk taksidini ödediğimde 80.000 olan limitimi 120.000 yaptılar, tamamen güven meselesi. Ha gidip şansını deneyebilirsin tabii.
Hocam kredi kartını sık kullanıyorum, taksitli alışverişte yapıyorum. Ödemeleri düzenli ödüyorum ve kredi notum 1327.
Kredi kartı limitiniz kredi risk raporunuzdaki kredibilitenize göre belirlenir, düzenli olarak büyük biraderler tarafından güncellenir.

Artırmak için stratejiler, hesaplarınızda para giriş çıkışı en yaygın yöntemlerden biridir. Hesaba para yatırın ATM'den çekin, başka banka kartınıza atın vs.

*** Kredi puanını artıran yegane şeylerden birisi düzenli ödemedir. Her ay 5 TL bile olsa var olan kredi kartlarınızdan harcayıp ödemesini zamanında yapınız, asgari ödemeler kredi puanını artırır, düşürmez.
Hocam her ay ortalama 6000 üzerinde kredi kartı kullanıyorum. Para girişini de sizin dediğiniz gibi yapıyorum.
1 - gelir seviyeniz.
2 - kredi kartı kullanım yılınız.
3 - düzenli ödeme durumunuz.
4 - toplam borç durumunuz.
Temel olarak bu dördü minimalinde inceleme yapılır (not çıkarılır) ve kredi kartı kullanımınızın ilk yılı resmi gelirinizin 2 katı, takip eden yıllarda diğer üç kritere bağlı olarak 4 katına kadar çıkarılabilir. Buradaki kat tek bir banka minimalinde değil BDDK çatısı altındaki tüm bankaların limiti kapsamındadır.
Hocam kredi kartı 8 ay falandır kullanmaya başladım. Ödemeleri aksatmıyorum. Maaş bordrosu ile gidersem ihtimal var mı?
Ben garantide limit arttırımına başvurmuştum. Diğer bankaların verdiğinin 5'te biri limit vermişlerdi ve bu limit maaşımın bile yarısıydı (diğer bankalardan kart çıkartmadım sadece limit sorgulattım). Garanti saçma bir şekilde şu an limit veremediğini ama diğer bankalardaki kartları kapatıp belgeyle gelirlerse limit arttırabileceklerini söylemişti. Kullanmadığınız kartları iptal ederseniz belki orada daha çok limit arttırabilirsiniz. Ama sürekli limit arttırımı başvurusunda bulunmak da kredi skorunu düşürüyor diye biliyorum.
Skor düşmüyor bildiğim kadarıyla ama sistemde otomatik red sistemine düşüyor galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kredi kartı 8 ay falandır kullanmaya başladım. Ödemeleri aksatmıyorum. Maaş bordrosu ile gidersem ihtimal var mı?
Yasal olarak yok. Fakat kartın bağlı bulunduğu şubede inisiyatif alarak yardımcı olabilme ihtimalleri var ama ilk yılınız olduğu ve gelirinizin 2 katını aşması durumunda genellikle pek risk almak istemezler. (Başka bankadan olan limitiniz de bir etmen tabi)

hocam kredi kartını sık kullanıyorum . taksitli alışverişte yapıyorum . ödemeleri düzenli ödüyorum . kredi notum 1327
Bu zamanla oluşacak bir şey, şuanda bankalar faizden dolayı pahalı para satıyor o yüzden herkese satıyorlar, bu zamanda fazlaca limit toplayabilirsin fakat harcamalarının geri ödemesi çok olur.

Bu zamanla oluşacak bir şey, şu anda bankalar faizden dolayı pahalı para satıyor o yüzden herkese satıyorlar, bu zamanda fazlaca limit toplayabilirsin fakat harcamalarının geri ödemesi çok olur.

Hocam kredi kartı kullanımında dikkatliyim gereksiz harcama yapmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı