Çözüm Maximus Z690 Hero Görüntü Vermiyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Teşekkür ederim. Cok bilmedigim için sytess yaptim sanirim. Sonuç olarak; ekran kartlari su an için desteklemediginde 4.0 gorunuyor gibi. Saygilar.
Yanlış hatırlamıyorsam şu anda PCIe 4.0 x16 yuvasının bant genişliğini doldurabilecek bir kart yok. O yüzden şu anlık gereksiz olabilir PCIe 5.0 kullanımı. RTX 3090'ın bellek bant genişliği 19.5 Gbps idi sanırım. 4.0 x16 yuvasının tavan sınırı ise 32 Gbps.
@yilank Z690 Hero'ları yaygın bir üretim hatasından dolayı geri topluyorlarmış. Haberiniz olsun.

Son düzenleme:
Yanlış hatırlamıyorsam şu anda PCI-e 4.0 X16 yuvasının bant genişliğini doldurabilecek bir kart yok. O yüzden şu anlık gereksiz olabilir PCI-e 5.0 kullanımı. RTX 3090'ın bellek bant genişliği 19.5 Gbps idi sanırım. 4.0 X16 yuvasının tavan sınırı ise 32 Gbps.
@yilank Z690 Hero'ları yaygın bir üretim hatasından dolayı geri topluyorlarmış. Haberiniz olsun.

Bizi etkilemedi cok sukur. Sanirim Türkiye için de sorun yokmus. Bir kapasitor ters lehimlenmis maalesef. Sağ olun bilgilendirme için.

Geri
Yukarı