Mercedes AMG Petronas Team Yeni Sezon Aracını Tanıttı

Williams'ın bataryasını Duracell yaparsa araç elektrik enerjisini daha rahat depolar ve kullanır mı acaba? Yada yarış öncesi şarj edip tüm yarış boyunca ERS'yi full overtake modunda kullanabilirler mi? Sıradan çinko Mercedes pilleri yerine Duracell kullanan Williams...
:D

Williams'ın bataryasını Duracell yaparsa araç elektrik enerjisini daha rahat depolar ve kullanır mı acaba?
Mercedes bataryasını kullanıyor. Duracell'in böyle bir desteği yok. F1'e girecek kadar yetenekli olduklarını düşünmüyorum. Farklı sektörler sonuç olarak.

Mercedes bataryasını kullanıyor. Duracell'in böyle bir desteği yok. F1'e girecek kadar yetenekli olduklarını düşünmüyorum. Farklı sektörler sonuç olarak.
Duracell'in pilini aracın üst havalandırma yerinde görünce aklıma geldi öylesine. Dedim benim kumanda 1 yıldır bitmiyorsa acaba araca taksalar bitmeyen ERS üretililir mi...
Ama Aston Martin, Cognizant ile böyle bir şey anlaştıklarını duyurmuştu elektronik alanında destek alacaklarına dair. Belki pil için de Duracell'den destek alınabilir.

ston Martin, Cognizant ile böyle bir şey anlaştıklarını duyurmuştu elektronik alanında destek alacaklarına dair. Belki pil için de Duracell'den destek alınabilir.
Cognizant bir danışma şirketi. Batarya yapacak kapasitesi yok. Böyle bir firma değil zaten. Duracell'de araba bataryası üretecek durumda değil. Williams ile ortaklığı ekipmanlara güç sağlamak.

bitmeyen ERS üretililir mi?
ERS, MGU-K ve MGH-U ikilisinden oluşuyor. MGU-H kullanımı sınırsız. MGU-K kullanımda ise durum farklıdır. ERS kullanımı F1'de sınırlıdır. Bir tur boyunca 2 Mj ile sınırlıdır ve 160 beygir güç üretir ERS. Maksimum 4 Mj güç üretir ayrıca ERS sistemi. 2026 kurallarıyla beraber 470 HP'ye çıkacak. MGU-H'da kaldırılacak.

Son düzenleme:
Yine başaramadık galiba dostlar, neyse dünyada sadece F1 yok. Başka sporlara yonelelim, seneye döneriz.

20230225_100149.jpg

Duracell şarjlı pilde üretiyor elektrikli araçlara bataryada üretebilir bir reklam için düşman mı oldunuz nedir bu düşmanlık?

Yeni konular

Geri
Yukarı