Metin2 için PC toplama

Kusura bakmayın başka konuda ki bir anakartı kopyalamıştım yanlış bakmışım. Konudaki anakart 2. 3. nesil işlemcileri dediğiniz gibi destekliyor :uyku:.
Desteklemiyormuş. Asus'un sitesinde 2. nesil işlemcilere uygun yazıyor. :) Ben zaten bu işlemciyi anakartı ve Ram'ı değiştirmemesi için önermiştim. Tabiki 2 nesilden 3. nesile anakart ve Ram değiştirerek geçmesi saçma olur. i7 2600 varmış. :) i7 3770 ile arasında %7 performans farkı varmış buna rağmen fiyatı yarı oranında düşüyor. Bilgisayar Fiyatları ve Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da
Buradan ikinci el alabilir. Eğer tek çekirdek performansı önemliyse i3 6100 biraz daha iyi duruyor. Güç kaynağı da gerekiyor zaten. Yeni sistem daha mantıklı hale geliyor i7 3770 uyumlu olmayınca. Yalnız i7 2600 GTX 950'nin altından çok rahat kalkar ki daha güçlü GPU'ları da çok rahat besler. i7 2600+GTX950=1000TL yapıyor eğer PSU alınmaz ise. Ama yine de yeni sistem olursa tam iki katı fiyatına (i3+ GTX950 ile) daha az performans alınıyor. i3 6100 tek çekirdek performansında avantajlı sadece. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. :D Metin2 2006 yılında çıkmış bir oyun. i7 2600 ise 2011 yılında çıkmış ve çıktığında ki dönemde en performanslı işlemci. Buda en basit mantıkla gösteriyor ki çok rahat i7 2600 ile metin2 oynanır. Ayrıca i7 2600, i5 6600'den biraz az performansa sahip her halükarda i3 6100'e göre avantajlı (tek çekirdek hariç). Yani özet olarak i7 2600, R9 390'a kadar ekran kartlarını besleyebilecek güçte ve rahatlıkla GTX 950 ile birlikte kullanılabilir.

Ek : P8H61-M LX R2.0 - Genel Bakış Burdaki model destekliyor. Tam olarak modeli bilmek lazım.

Hocam ctrl+f yada f3 le ikisinin de cpu desteğine 3770 yazarsanız göreceksiniz dikkatli bakın.
Destekliyormuş. :D Genel bakışta birine 2. nesil yazmışlar, diğerine 2. ve 3. nesil yazmışlar. Neden böyle bir saçmalık yapmışlar acaba. :D Madem destekliyor oraya da yazmaları lazım Asus'u kınıyorum. :D :D

Haklısın çoğu noktada aynı fikirdeyim seninle. i3 6100 iyi bir işlemci tek çekirdekte de bayağı iyi performansı var ama mevcut sistemden i3 6100 için vazgeçmesi çok mantıksız olur. İ7 3770 diyorum ben yine. :) i7 3770, i5 6600 ayarında bir işlemci. GTX 950'yi de alıp mevcut anakartına takabilir. İkisi 1200 civari bir fiyat yapıyor. Daha fazlasına hiç gerek yok bence. 1200 TL ile çözülür herşey. :)

Düşünce tarzın yanlış. Neden, Yeni nesil bir i3 bile eski nesil i7 ye göre pek çok açıdan daha iyive avantajlı. Hiç bir zaman eski nesil tercih edilmemeli. Ancak İ7 4790-4790K gibi bir işlemci i3 6100 veya i5 6600 işlemciden iyi olabilir ki ben yine de 6. nesil tercih edilmesinden yanayım. Şunu belirtmek isterim kısaca intel'in vazgeçilmez olması yeni nesillerin eski nesilleri aratmamasıdır.

Düşünce tarzın yanlış. Neden, Yeni nesil bir i3 bile eski nesil i7 ye göre pek çok açıdan daha iyive avantajlı. Hiç bir zaman eski nesil tercih edilmemeli. Ancak İ7 4790-4790K gibi bir işlemci i3 6100 veya i5 6600 işlemciden iyi olabilir ki ben yine de 6. nesil tercih edilmesinden yanayım. Şunu belirtmek isterim kısaca intel'in vazgeçilmez olması yeni nesillerin eski nesilleri aratmamasıdır.
Tabiki yeni nesil tercih edilmeli. Ama sen beni anlayamamışsın. i5 6600'ün yari fiyatına aynı performası alacak ve mevcut anakartı ve Ram'ı değiştirmek zorunda kalmayacak. Amaç oyun olunca ne Ram ne de işlemcinin yeni olması çok fazla avantaj sağlamayacak. 1500TL fark ile eski olsa da performanslı hale gelecek çok daha mantıklı bence ki i7 3770 tarih öncesi felan değil 5 sene öncesinin en kral işlemcisi.

Tabiki yeni nesil tercih edilmeli. Ama sen beni anlayamamışsın. i5 6600'ün yari fiyatına aynı performası alacak ve mevcut anakartı ve Ram'ı değiştirmek zorunda kalmayacak. Amaç oyun olunca ne Ram ne de işlemcinin yeni olması çok fazla avantaj sağlamayacak. 1500TL fark ile eski olsa da performanslı hale gelecek çok daha mantıklı bence ki i7 3770 tarih öncesi felan değil 5 sene öncesinin en kral işlemcisi.

Ben anladım seni de uzun süre kullanamaz o sistemi. Bu açıdan düşün birde. Arkadaşın zaten bütçesi var. Senin için söylemiyorum ama bazıları inatla adama kaliteli sistem almak varken daha düşük özellikli sistemler önerip duruyor ki kendisi de sadece metin 2 oynamayacağını belirtti.

Ben anladım seni de uzun süre kullanamaz o sistemi. Bu açıdan düşün birde. Arkadaşın zaten bütçesi var. Senin için söylemiyorum ama bazıları inatla adama kaliteli sistem almak varken daha düşük özellikli sistemler önerip duruyor ki kendisi de sadece metin 2 oynamayacağını belirtti.
İstediği kadar kullanır uzun süre kullanmaması için bir engel yok. Tabiki alabilirse daha güçlü sistem alsın. Ama F/P açısındanda düsünmek lazım.

Geri
Yukarı