Modemdeki DNS ile oyunlar için port açılabilir mi?

Vortex_IV

Femtopat
Daha fazla  
Modemimde port açmak istiyorum ancak CGNAT havuzundayım. Oyunlar için port açmam lazım. DNS özelliği var modemimin, o özelliği kullanırsam port açabilir miyim? 3074 udp/tcp 88 Udp/tcp portlarını açacağım Xbox ve Games for live oyunları için. Ve bir de port açmak için önerebileceğiniz bir uygulama var mı oyunlar için?

Statik IP sahibi olmadan artık port açılamıyor maalesef. Çok uzun zaman önce DDNS ile yapılabiliyordu fakat Telekom firmaları bu özelliği artık engelledi. Mecburi statik IP satın almanız gerekiyor.

Önerbileceğin bir uygulama var mı? Peki.

Hamachi alternatifi olarak ZeroTier öneririm. İşinizi görür mü bilmem ama sunucunuzu playit.gg veya alternatif tünel programları ile portsuz internete açabilirsin. Daha önce Minecraft sunucusu açmıştım ama uzun süre oynamadım ping vs nasıl olur bilemem.

Son düzenleme:
Hamachi alternatifi olarak zerotier öneririm. İşinizi görür mü bilmem ama sunucunuzu playit.gg veya alternatif tünel programları ile portsuz internete açabilirsin. Daha önce Minecraft sunucusu açmıştım ama uzun süre oynamadım ping vs nasıl olur bilemem.

Sunuculara bağlanmak için mesela GTA sunucularına bağlanmak için.

Sunuculara bağlanmak için mesela GTA sunucularına bağlanmak için.

Sunucuya bağlanmak için port açmaya gerek duyulduğunu ilk defa duyuyorum. Normalde portu sunucuyu kuran kişi, kurduğu bilgisayarda açar; internetten herhangi bir kişi erişebilsin diye. Konsol konularında vs. bilgim yok hocam maalesef. Muhtemelen bahsettiğim şeyler işinizi görmez.

Son düzenleme:
Sunucuya bağlanmak için port açmaya gerek duyulduğunu ilk defa duyuyorum. Normalde portu sunucuyu kuran kişi, kurduğu bilgisayarda açar; internetten herhangi bir kişi erişebilsin diye. Konsol konularında vs. bilgim yok hocam maalesef. Muhtemelen bahsettiğim şeyler işinizi görmez.

Yok GTA 4 Online var sürüm düşürerek oynanıyor Xbox live portlarını açman lazım o yüzden

Geri
Yukarı