Monitörde Siyah Kareler Çıkıyor

contravolta34

Yoctopat
Daha fazla  
Görseldeki gibi ekranda kareler çıkıyor. 1-2 dakikada bir anlık olarak flaş gibi çıkıp kayboluyor.Bu görüntüyü videodan yakalayıp kestim. Sizce sorun nerededir? Monitör mü yoksa ekran kartı mı? Yaşayan var mıdır?

Ekran Kartı : RTX 3060 12GB

WhatsApp Görsel 2023-09-03 saat 01.19.36.jpg

Görseldeki gibi ekranda kareler çıkıyor. 1-2 dakikada bir anlık olarak flash gibi çıkıp kayboluyor. Bu görüntüyü videodan yakalayıp kestim. Sizce sorun nerededir? Monitör mü yoksa ekran kartı mı? Yaşayan var mıdır?

Ekran kartı: RTX 3060 12 GB.

Eki Görüntüle 1928965

Hocam aynısı bana da oluyor yıllardır. Özellikle internetten video izlerken çıkıyor. Oyunlarda, masaüstüne vb. yerlerde hiç çıkmadı. Büyük ihtimal yazılımsal bir şey. Çünkü ekran kartımda ne bir sorun ne bir performans düşüklüğü vesaire yok. Sadece YouTube ve Twitch gibi video oynayan yerlerde çıktığına göre yazılımsal diye düşünüyorum.

"chrome://flags/#use-angle sayfasına gelerek choose angle Graphics backend default olan değeri OpenGL olarak değiştirin" çözümü buldum tamam tekrardan.

Şimdi dediğiniz gibi yaptım, bakalım sorun tekrarlanacak mı? Eğer bir gelişme olursa geri dönüş yapacağım.

Bu arada ben Opera GX kullanıyorum. Opera kullananlar "opera://flags/#use-angle" bu kodu normal tarayıcı arama kısmına yapıştırıp aratsın. Açılan sayfadaki "choose angle Graphics backend" kısmındaki default seçeneğini OpenGL olarak değiştirsin.

Şimdi dediğiniz gibi yaptım, bakalım sorun tekrarlanacak mı? Eğer bir gelişme olursa geri dönüş yapacağım.

Bu arada ben Opera GX kullanıyorum. Opera kullananlar "opera://flags/#use-angle" bu kodu normal tarayıcı arama kısmına yapıştırıp aratsın. Açılan sayfadaki "choose angle Graphics backend" kısmındaki default seçeneğini OpenGL olarak değiştirsin.
Çözüldü mü? Bende de aynı olay var tüm ekranı kaplıyor.

Çözüldü mü? Bende de aynı olay var tüm ekranı kaplıyor.

Yani o ayarı yaptıktan sonra daha karşıma çıkmadı. Karşıma çıktıysa da alıştığım için fark etmemiş olabilirim. Sizin için tekrar dikkat edeceğim. Bugün aktif olarak PC başında olacağım. Akşama doğru unutmazsam bilgilendiririm. Eğer ses çıkmazsa benden, dürterseniz yazabilirim.

Biraz geç oldu ama olsun :D bu ayarı yaptıktan sonra daha karşıma hiç ama hiç çıkmadı, normalde her 2-3dk da bir kesin çıkardı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı