Mount&Blade: Bannerlord Oyunundan Beklentiler

Si Duble Bemol

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Mart 2020'de çıkacak olan ve 7 yıldır geliştirilmekte olan bu oyun için görüşlerinizi merak ettim. GTA 6 kadar beklenti var. TaleWords sizce bizi şaşırtabilecek mi? Gelmiş geçmiş en iyi Türk oyunu olabilecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim hiçbir beklentim yok. Oyunlarda asla grafik hastası olmayan biri olarak söylüyorum bu oyun 5-6 sene öncesinin oyunlarına benziyor. Oyuna gelen ek özellikler bunca sene beklemeye değecek şeyler değiller.

Kesin çıkış tarihi mi Mart 2020 ?
Erken erişim tarihi.

Merhabalar. Mart 2020'de çıkacak olan ve 7 yıldır geliştirilmekte olan bu oyun için görüşlerinizi merak ettim. GTA 6 kadar beklenti var. TaleWords sizce bizi şaşırtabilecek mi? Gelmiş geçmiş en iyi Türk oyunu olabilecek mi?

Kesinlikle satın almamamızı öneriyorum, kişisel görüşüm değil gerçek bir durum var yabancı kaynaklardaki fan boy incelemeleri ve kendi incelemelerim:

Oyunun sadece arayüzü değiştirilmiş, Mount&Blade Mod yapar gibi sadece grafiklere eklemeler yapılmış, gene Mount&Blade Mod yapar gibi krallıklar değiştirilmiş ve fiyasko bir hikaye eklenmiş. Sonuç: Mount&Blade Warband mod'unu bize oyun olarak satacaklar.

Not: uzun yıllardır yeteneksiz geliştiricilerin tek geliştirdiği şey arayüz arkadaşlar, toplulukların yaptığı modlardan hiçbir farkı yoktur oyunun. 1-2 Ölme animasyonu hariç.

Kapali betaya alindim fakat bilgisayarim guclu degil. Islemci geldiginde indirmeyi deneyecegim. 30 kusur GB vallahi TT kullanicisi icin olum gibi olacak.

Ben daha çok köyleri, kaleleri ve şehirleri geliştirme tarafında bir şeyler bekliyorum. Bana göre strateji vb. artık bu türe ne deniyorsa, şehir kurma oyunları gibi detaylar sunmaları gerektiğini düşünüyorum. Oyun sarıyor ama 30-40 saat sonra bırakıyorsun. Şu ana kadar MB Warband herhangi bir oyunda, tüm şehir ve köyleri ele geçirmeden saldım. Yani oyun bana bir derebeyi, lord, kral artık ne diyorsanız, onun gibi hissettirmeli.

Sıra tabanlı stratejilerin sunamadığı dövüş sekanslarını sunan bir oyun, bence sıra tabanlı strateji oyunları kadar detay sunabilmeli diye düşünüyorum.

Görsellik hiçbir zaman ilgi alanım olmadı. Çünkü iyi bir görsellik oyun motorundan çok, yapılan çizimlerin kalitesinden belli oluyor. Unreal engine 3 gibi eski bir oyun motoru ile, Batman Arkham Knight yapan bir Rocksteady var. Yani uğraşsalar şu eski gözüken oyun motoru ile, inanılmaz detaylı gibi gözüken bir oyun yapabilirler. Mesela konsolda Uncharted 4 örneğini verebilirim.

Bazı arkadaşların söylediği gibi, Mod yapımcılarının gene eline bakacağız gibi duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı