Mount & Blade II: Bannerlord'u Erken Erişimde Alacak mısınız?

Alacak Mısınız?

• Evet.

Oy: 54 37,5%
  • Hayır.

Oy: 45 31,3%
  • Belki.

Oy: 45 31,3%

• Oy verenlerin toplamı
    144
Bide bazi yorumları okuduğumda grafik bakımından geri kalındığı söylemiş grafik motoru 2015-2016 yılları arasındaki oyunlarınkine benzettim ve daha şaşalı olmasınada gerek yok yeterli bişey zaten oynayan kitlenin grafiğe aman aman önem vererek oynayacağını düşünmüyorum peki neden daha iyi grafikleri sahip olamadı sorusu ise bence firmanın aman aman gelişmiş olmamasından kaynaklanıyor Örnek verecek olursak Red Dead Redemption 2 Yaklaşık 7 yıl geliştirilde sanırsam ve yaklaşık olarak 4k çalışanı vardı 4k bu şirketin büyüklüğüyle ilgili Ubisoft , Rockstar gibi şirketlerin oyunlarının grafiklerini doğal olarak iyi olması tabiki normal Yani İki boyutlu oyunlarıda severek oynadığım için oynayışa önem vericem ama Fiyatıda 120tlden fazlasına haketceğini düşünmüyorum oyunun bu benim ön yargım

MB Warband olan angaryaları düzelttilerse satın alırım. Özellikle erzak ve para için gereksiz vakit harcıyordum. Oyuncuya bunlar için zorluk seviyesi sunulmalı diye düşünüyorum. Kolay oynadığımızda para, erzak vb. daha rahat ulaşmalıyız.

Mesela ordumda ticaret odaklı bir yoldaş var. Ben bu yoldaşı bana erzak alması için yollayabilmeliyim. Yakın zamanda MB Warband tekrar sardım. Angaryalar o kadar çok vakit öldürüyor ki. Ben bu oyunda halen tüm ülkeleri fethedip sonunu görebilmiş değilim. Genelde 5-6 kale ve şehir alıp oyunu salıyorum. Bazı hikaye odaklı modlar güzel ama onların çoğunu da bitirdim.

Bu konuda basit şeyleri sunamazlarsa ve gene olayı mod bırakırlarsa, Modlar ile hayatta kalan oyun firmalarına Bethesda'nın yanına ekleyeceğim firma olabilir. Şahsen modları seviyorum. Ama basit şeylerin mod ile sunulmasına karşıyım. Minecraft mesela güncelleme diye her modda olan basit şeyleri ekliyor. Bethesda oyunlarının durumu daha vahim, modcuları oyun hatalarını düzeltiyor.

Ben siyasi ve strateji odaklı geliştirmeli bir sürü oyun denedim. Olaylar anlatılırken güzel ama işleve gelince basit ve gereksiz oluyorlardı. Bu konuda çok değişik bir şey beklemiyorum. Zaten çoğu oynayan insan'ın bu olayların ilgisini çektiğini düşünmüyorum.

Grafik konusunda gayet ideal olduğunu düşünüyorum. Ubisoft, EA, Activision gibi donanım firmaları ile anlaşıp en güncel ekran kartını isteyen bir oyun yapsalar topluluk tarafında baya kitle kaybederlerdi. Ayrıca 500 vs 500 savaşlar düşünüyorlar. Bunlar için grafikleri fazla abartmamaları gerekiyor. Gene de gayet iyi gördüm.

Geliştirme süreci çok uzadığından ve bize verdikleri bilgilere bakarak oyunun 50-80 ₺ bandına satılması gerektiğini düşünüyorum. Zaten farklı ülke, kültür vb. için DLC güncellemeleri getireceklerdir.

Amaçları'nın da uzun süre oynanan bir oyun olarak kalmak olduğunu belirtmişler. Fiyatlandırma için de ilk satıştan fazla para kazanmak yerine uzun vadede satıştan gelen geliri umursadığını belirtmiş. Buna bakarak fiyatın 60 $ altında olabileceğini düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı