MSI Afterburner açıkken Valorant açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

ŞişkoBardak

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair vengeance 8x2 16gb 3000mhz
Ekran kartı
Asus Strix AMD RX 580 8GB
Anakart
Asus Z270E
İşlemci
İntel i5 7600K
Orijinal Windows 11 kullanıyorum. Birkaç gün önce Valorant'a gelen son güncelleme sonrası MSI Afterburner açıkken Valorant açılmamaya başladı. Yıllardan beri sabit kullandığım bir programdır MSI Afterburner. İlk defa bu programın başka bir şey ile uyumsuzluk yaşadığını gördüm.

Orijinal Windows 11 kullanıyorum. Birkaç gün önce Valorant'a gelen son güncelleme sonrası MSI Afterburner açıkken Valorant açılmamaya başladı. Yıllardan beri sabit kullandığım bir programdır MSI Afterburner. İlk defa bu programın başka bir şey ile uyumsuzluk yaşadığını gördüm.
GTA 5 Grand RP ile de çakışıyor açılmıyor.

Aslında bu yeni bir problem değil. Daha önce bu ve farklı oyunlarla da sıkıntı yaşanan konulara rastladım. Hatta Ubisoft olması lazım, bu tip programlarla ilgili yazısı vardı. Bazen çakışma olabiliyor.

Aslında bu yeni bir problem değil. Daha önce bu ve farklı oyunlarla da sıkıntı yaşanan konulara rastladım. Hatta Ubisoft olması lazım, bu tip programlarla ilgili yazısı vardı. Bazen çakışma olabiliyor.

Hocam peki bunun bir çözümü var mıdır? Sil yükle yaptım olmadı, daha önce bu hatayı yaşamış olan forum kullanıcıları var. Onlardaki çözüm önerilerini uyguladım olmadı. Bu hatanın olduğu süre zarfında bilgisayara ne yeni bir şey yükledim ne de sildim. Ekran kartı sürücüm vs güncel. Windows güncel.

Şimdilik aklıma gelen Windows FPS sayacı kullanmak.

CS:GO'da da öyle bir muhabbet vardı. Ekranda oyun üzerine binen herhangi bir şeyi hile olarak algılıyor sanırım. Çünkü FPS sayacı konulabildiği gibi Crosshair de konulabilir bir programla mesela. Onu engellemek istediler herhalde. Monitörlerde var bu özellik gerçi ama...

Şimdilik aklıma gelen Windows FPS sayacı kullanmak.

FPS için değil de genellikle sıcaklık değerlerini anlık görmek, işlemci ve ekran kartı kullanımını anlık görmek için kullanıyorum. FPS sayacı oyun içinde de var. Yine de önerin için teşekkürler.

CS:GO'da da öyle bir muhabbet vardı. Ekranda oyun üzerine binen herhangi bir şeyi hile olarak algılıyor sanırım. Çünkü FPS sayacı konulabildiği gibi Crosshair de konulabilir bir programla mesela. Onu engellemek istediler herhalde. Monitörlerde var bu özellik gerçi ama...
Hocam dediğiniz durum olabilir elbet ama böyle bir durum var ise sadece bende değil tüm Valorant oyuncularında olmalı. Şu anki sorun sadece bende yaşanıyor.

Afterburner bazen gerçekten baş ağrıtıyor... Siz ilk kez gördüm demişsiniz ama benim başıma belki 20'den fazla oyunda gelmiştir o problem. Çözümü var mı bilmiyorum.

O yüzden şöyle bir alternatif sunabilirim. MSI Afterburner yerine Asus GPU Tweak tavsiye edebilirim. Ben hiçbir oyunda problem yaşamadım bu programla. Ek olarak daha detaylı işlemci bilgisi için de arkaplanda CoreTemp çalıştırabilirsiniz.

Afterburner bazen gerçekten baş ağrıtıyor... Siz ilk kez gördüm demişsiniz ama benim başıma belki 20'den fazla oyunda gelmiştir o problem. Çözümü var mı bilmiyorum.

O yüzden şöyle bir alternatif sunabilirim. MSI Afterburner yerine ASUS GPU Tweak tavsiye edebilirim. Ben hiçbir oyunda problem yaşamadım bu programla. Ek olarak daha detaylı işlemci bilgisi için de arka planda Core Temp çalıştırabilirsiniz.

GPU Tweak kurdum. Sorunsuz bir şekilde açıldı Valorant. Şimdilik bunu kullanmaya devam edeceğim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı