Çözüldü Valorant MSI Afterburner açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BİM

Hectopat
MSI Afterburner'ı diğer oyunlarda kullanabiliyorum. Ancak Valorant'da açılmıyor. Araştırdım ancak tek bulabildiğim MSI Afterburner ayarlarından "enable Low-level IO Driver" ayarını kapatıyorlar. Denedim ama yararı olmadı. Oyun testi kanallarında açılabildiğini gördüm ama ben açamıyorum. Bilgisi olan var mı?

MSI Afterburner'ı yüklerken yanında bir de RivaTuner Statistic diye bir program yüklüyor. Oradan söyleyeceğim ayarı yapmak sorununuzu çözebilir.

Sırasıyla:
  • MSI Afterburner'ı yönetici olarak çalıştırın.
  • Masaüstünde sağ altta arka planda çalışan RivaTuner Statistic programına çift tıklayıp açın.
  • Orada sağ üstte 'Application Detection Level' başlığının altındaki ayarı 'High' yapın ve oyuna öyle girin.

Dipçe: Bu ayarı bir kere yapınca sürekli kalıyor. Yani her seferinde oyuna girmeden önce ayarlamak zorunda değilsiniz.

Hocam dediğiniz gibi denedim şöyle bir sonuç aldım. Dediğiniz ayarı High moduna alınca kullanıcı adı-şifre yazma yerinde değerler gözüktü ancak oyuna girince gözükmedi. Ekran görüntüsü atayım dedim de şu an tekrar High moduna alınca nedense gözükmüyor. Sanırım Vanguard açıldığı için onu tekrar kapatıp açmam, yani bilgisayarı resetlemem gerekecek. Ama ben onu gördüm kullanıcı adı-şifre bölümünde gösterdi ancak oyun içinde maalesef değişen bir şey olmadı. Bu arada pc resetledikten sonra ekran görüntüsü aldım. Şu şekilde;

1.jpg

Bu arada none ayarını da denedim ancak bir sonuç alamadım ama belki de şu an High modunda da açılmadığı için olabilir o yüzden PC resetleyip tekrar deneyip yazacağım. Hocam none yapıp denedim maalesef yine olmadı.

Ve bir şey daha eklemem gerekir ise neden konuya " ÇÖZÜLDÜ " işareti koyulduğunu anlamış değilim. Maalesef sorunum çözülmedi ve ben daha herhangi bir şey demeden konu çözülmüş oluyor. Buna tam olarak anlayamadım merakımdan soruyorum.
Merhaba,

Sorun şöyle çözüldü. Ben Windows 7 kullanıyor iken açılmıyordu. Şuan Windows 10 Home kullanıyorum ve şuan gayet normal açılıyor. Eğer bu sorunu yaşayan başka insanlar olur ise benim sorunum işletim sistemi ile ilgiliymiş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı