MSÜ sınavınız nasıl geçti?

Deneme niyetine girenler neden hep bilgi vardı diyorlar, çünkü amaçları bir TYT çözmekti. Soru sayısı, tipi, sıralaması itibariyle evet TYT gibi lakin sonuçta AYT'si yok bu işin. İkisinin sentezlenmesiyle hazırlanmış bir sınav. Hepten yorum beklemek aptallık olur. Deneme yapılacak diye -ki ben de o amaçla girdim- sınav TYT gibi değil demek bencillik, o sebeple ben sınava bir şey demiyorum :)
Herkes bu sınavın TYT'den daha zor olduğunun farkındadır hocam zaten. Tamamı yorum olsun demiyorum zaten. Araya yorum soruları da serpiştirilmeliydi diyorum. Geçen yılın fen sorularını çözebiliyordum. Bu yıl çıkan sorular bambaşkaydı.
Ama hocam MSÜ'nün olayı bilgi zaten. Bilgin varsa geç mantığı. Yorum olayı daha çok TYT'de var.
Hocam geçen yıl neden böyle değildi? Geçen yılın fen soruları neden daha kolay? Fen dersini görmeyen bir insan olarak ben nasıl çözebiliyorum o soruları?

Hocam geçen yıl neden böyle değildi? Geçen yılın fen soruları neden daha kolay? Fen dersini görmeyen bir insan olarak ben nasıl çözebiliyorum o soruları?

Geçen senenin sorularını hatırlamıyorum hocam, o yüzden buna bir yorumum yok. Belki ben sayısalcı olduğum için kolay gelmiştir. Kişiden kişiye de değişir hocam.

Göz uzuyla bir iki soruya bakabildim. Pazar günkü sınava benzer soruları var gibi. Müsait bir zamanımda ikisini de çözüp kendi yorumumu belirtirim hocam.
Hocam fizik ve biyoloji soruları aşırı kolay. Yorum yaparak çözdüm. Sadece kimya biraz zor geldi, ama onda bile 2-3 tane soruyu çözebildim. Zordan kastım da sıfır fenim olduğu için bana zor :D
Pazar günü olan sınavda kalem oynatamadım :D Boş bıraktım.

Merak ediyorum sizin yorumlarınızı da. Unutmazsınız umarım.

Hocam sınava girmedim ama kaç net yapılıp nerelere gidebilceğini gösteren bir tablo var mıdır?

Herkes bu sınavın TYT'den daha zor olduğunun farkındadır hocam zaten. Tamamı yorum olsun demiyorum zaten. Araya yorum soruları da serpiştirilmeliydi diyorum. Geçen yılın fen sorularını çözebiliyordum. Bu yıl çıkan sorular bambaşkaydı.

Hocam geçen sene sosyal ve matematiği orta-üst yapıp türkçe ve feni orta şeklinde ayarlamışlardı bu sene sosyal ve matematiği orta tutmuşlar hal öyle olunca türkçe ve feni de orta-üste çekmişler.

Hocam MSÜ'yü dün çözdüm, konu şimdi aklıma geldi.

Türkçe zordu, dilbilgisi kolaydı. Yazım noktalama biraz karışıktı diğerleri çok kolaydı. Paragraflar zorladı.

Sosyal ve fen bilgiye dayalı ve kolaydı.

Matematiği de bana göre kolaydı, geometride üçgen ve çokgen sorularını yapabildim.

Yani uzun lafın kısası, bilgisi olan herkesin yapabileceği türden sorular vardı. Yorumlama istememiş, klâsik TYT kalıbı yok.

Geri
Yukarı