Nasıl güçlü olunur?

Aequitas233

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok mutsuzum. Sürekli arkadaşlarım yanımda kolum ince kalıyor. Güçlü değilim. Arkadaşlarımla şakalaşırken gücüm yetmiyor ve bana güçsüzsün diyorlar. Bende üzülüyorum nasıl sizce benim kolum da güçlü olur? Açıkçası evde 1 tane 3 kg dambıl var. Bazen sinirlenince bende onlara el kaldırmak istiyorum ama olmuyor. Napacağım?

Bu arada beni okuldan soğutmaya kadar götürüyor.

Arkadaşlar çok mutsuzum. Sürekli arkadaşlarım yanımda kolum ince kalıyor. Güçlü değilim. Arkadaşlarımla şakalaşırken gücüm yetmiyor ve bana güçsüzsün diyorlar. Bende üzülüyorum nasıl sizce benim kolum da güçlü olur? Açıkçası evde 1 tane 3 kg dambıl var. Bazen sinirlenince bende onlara el kaldırmak istiyorum ama olmuyor. Napacağım?

Bu arada beni okuldan soğutmaya kadar götürüyor.

Spora gidebilirsin veya dövüş sanatlarına başlayabilirsin. Hem kütle kazanırsın hem de güç.

Hocam spora kesin gideceğim de ailem şu an izin vermiyor. Haziran'da gidebilirmişim. Haziran'da istemiyorum. Acaba evde bir şeyler kazanabir miyim?

Kütle kazandıracak yiyecekler tüketip düzenli olarak evde yapabileceğin şınav gibi hareketleri yap. Değişimi görürsün.

Evde mekik şınav yapın barfiks çekin bunları yaparsanız 3 5 aya bazı değişimler fark edersiniz. Dışarı çıkın koşun ama böyle yeterince şınav çektim yeterince koştum şeklinde değil yapamayana kadar yapın hocam.

Öncelikle şakanın tanımını öğrenelim, sonra bulunduğun durumdan kurtulmak için çözüm düşünelim. Arkadaşlarına böyle şaka yapmamaları konusunda uyarıda bulunabilirsin ya da iletişimi kesebilirsin. Seninle okuldan soğutacak kadar dalga geçiyorlarsa zaten bu daha çok zorbalığa kaçıyor ve iletişimi kesmen de senin yararına olur gibi gözüküyor. İlla da ateşe ateşle karşılık vermek istiyorsan yt'de seviyelere göre ev ekipmanlarıyla neler yapabileceğini anlatan bir sürü video var, oradan yararlanmanı tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    20,5 KB · Görüntüleme: 43
Evde mekik şınav yapın barfiks çekin bunları yaparsanız 3 5 aya bazı değişimler fark edersiniz. Dışarı çıkın koşun ama böyle yeterince şınav çektim yeterince koştum şeklinde değil yapamayana kadar yapın hocam.
Yapamayana kadar şınav çekerek vücudunu geliştirmez, dayanıklılık kazanır. Eğer hedef şınav, mekik ile kas geliştirmekse 3-4 set belli tekrar yapılması gerektiğini düşünüyorum. Yok günde 300 şınav yok 500 şınav, gerek yok. Komando değilsin.

Kilo al ve spor yap kardeşim. Öyle çok detaylı bir formülü yok bu işin. Zaten arkadaş ortamında kimsenin profesyonel dövüşçü olduğunu sanmıyorum. Kilo al, spor yap zaten bir seneye arakdaş ortamındaki herkesten daha belirgin hale gelirsin. 1-2 ay düzneli spor yapsan vücudunda değişiklik olmadan önce özgüvenin değişir zaten.

Yapamayana kadar şınav çekerek vücudunu geliştirmez, dayanıklılık kazanır. Eğer hedef şınav, mekik ile kas geliştirmekse 3-4 set belli tekrar yapılması gerektiğini düşünüyorum. Yok günde 300 şınav yok 500 şınav, gerek yok. Komando değilsin.

Hocam şınav hareketi göğüs ve tricepsi mekik karını barfikste sırtı geliştiriyor diye biliyorum 3 4 set sadece bunları yapması pek yeterli olmaz gibi o yüzden hepsini 3X failure söyledim. Zaten başlangıçta kaç tane çekebilir ki.

3-5 aya çok bir değişim olmaz. Dopamin salıp durmayın.

Düzgün diyetle düzgün ev antrenmanı ile gayet oluyor hocam.

Geri
Yukarı