Nasıl LoL E-sporcu olabilirim?

Allah aşkına iyi oynayan biri olsa niye düşürelim 10 yıldır oynayıp gümüşte-golddayım diyor arkadaş boşuna hayal kurup hayatını mahvedecek sizi dinlerse.

O tavırlardan önce yüksek eloya çıkmalı.

West sunucusunda oynayacak ayrıca yüksek elo şart ve LoL sicili temiz olmalı. Ve hayatını buna adamalı ve keşfedilmeyi beklemeli. Şans işi.

10 yıldır gümüşte olan bir arkadaşın motivasyonunu biz düşürsek ne olur, düşürmesek ne olur hocam? İlk önce bir yüksek liglere çıksın, oradaki insanlarla oynasın. Ekran başından video izleyip, "aa ben bunları yenerim ya" demekle e-sporcu olanı görmedim ben daha.

Zaten çoğu diyen tipleme böyle şahsen Support mainim 2V2 de elmas 1 ADC Support preyi yeniyorum yanimdaki ADC iyiyse ama hiç gümüşüm nasıl esporcu olurum demedim.

West sunucusunda oynayacak ayrıca yüksek elo şart ve LoL sicili temiz olmalı. Ve hayatını buna adamalı ve keşfedilmeyi beklemeli. Şans işi.

LoL'de artık esporculuk zor eskiden kolaydı büyük bir kesim yüksek elolarda değildi çünkü eğer 10 yıl önce iyi oynasa esporcu olurdu ama şu an imkansıza yakın benim hep dediğim gibi LoL takım oyunu takımı bahane eden kimse yüksek eloya çıkamaz.

Hesabı göstermelik alacağım zaten oyun bilgim o seviyelerden çok daha yukarıda.
Öncelikle bahaneleri bırakmanız lazım. Takım kötü geldiği için değil kötü oynadığınız için düşük ranktasınız. Oyun bilgim çok iyi demek yerine nasıl daha iyi olabilir diye düşünmeniz lazım. Eğer gümüşseniz diğer gümüşlerden daha iyi değilsiniz.

Dostum bak bahsettiğimin en yakın örneği bu turnuvaya katıldık 5 kişi karşımıza 2 cha 2 GM 1 elmas gelip dümdüz etti bizi ve hatalarımızı öğrendik bu sayede.

Öncelikle bahaneleri bırakmanız lazım. Takım kötü geldiği için değil kötü oynadığınız için düşük ranktasınız. Oyun bilgim çok iyi demek yerine nasıl daha iyi olabilir diye düşünmeniz lazım. Eğer gümüşseniz diğer gümüşlerden daha iyi değilsiniz.

AAA niye adamın motivasyonunu düşürüyorsunuz(!)

Dosya Ekleri

• 20221109_212045.jpg
    20221109_212045.jpg
    273,5 KB · Görüntüleme: 38
Yetenek işi. 2015'ten beri LoL oynanırım. 2019 da bıraktım hep bronzda kalınca benden bir cacık olmayacağını anladım. Arada sırada girip 2 maç oynayıp cikiyorum.
Ben de maksimum plat gördüm hocam, ilk başladığım zamanlar "keşke e-sporcu olsam, süper oynuyorum." demeye başladım. Daha sonra bir baktım Gold 3 eloda sürünüyorum ve daha goldları bile taşıyamıyorum vazgeçtim bu sevdadan. Arada sırada urf, 1-2 dereceli maç sonra da aylarca oyuna girmiyorum.

Ben de maksimum plat gördüm hocam, ilk başladığım zamanlar "keşke e-sporcu olsam, süper oynuyorum." demeye başladım. Daha sonra bir baktım Gold 3 eloda sürünüyorum ve daha Gold'ları bile taşıyamıyorum vazgeçtim bu sevdadan. Arada sırada URF, 1-2 dereceli maç sonra da aylarca oyuna girmiyorum.

LoL bilgim çok iyidir. Hatta başka oynananları yönlendirip rank atlatmışlığım var ama iş bana gelince beter ediyorum. LoL kariyerimde 1 defa penta attım oda Master Yi'ileydi.

Geri
Yukarı