Çözüldü Oculus Quest 2 kendi içine oyun yüklenir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Benim güçlü bir bilgisayarım yok, Half-Life Alyx oynamak istiyorum diyelim. Kendi mağazasından satın alsam kendisi oynatır mı?

Çözüm
Benim güçlü bir bilgisayarım yok, Half-Life Alyx oynamak istiyorum diyelim. Kendi mağazasından satın alsam kendisi oynatır mı?

Half-Life Alyx Oculus mağazasında mevcut değil o yüzden o oyunu oynayamazsınız. Quest 2 için PC'ye ihtiyacınız yok. Sadece PCVR oyunlarını oynamak için gerekiyor fakat kendi mağazasında bayağı oyun var zaten.

Oculus mağazasında bulunan oyunlara bu linkten bakabilirsiniz.
Tek gerekli olan sağlam bir bilgisayar diyorsunuz ama abartmasak mı? Diyorsunuz. Açar mısınız sağlam bilgisayarı? Ne kadar sağlam? Sanal gerçekçilik zırvası baydı. Dandik mobil oyunlar oynatıyorlar gözlük üzerinden. Birkaç güzel oyun hariç. Beat saber filan.
Düzgün bir VR zevki için 3060'lı sistem gerekiyor. Önerim NVIDIA kartları olacaktır Encoder sorunları yok. 3060'lı sistem ile sağlam oyun zevki alırsınız yanına da FSR v.b eklemeler yapıldığı zaman oyun oynatıyor. Piyasada tonlarca güzel oyun var dandik oyundan kastınız nedir acaba? Mesela hangi oyunlar?

Bone Lab, Pavlov VR, Blade and Sorcery, SuperHot VR ve dahası. Sizin dediğiniz gibi bilgim yok falan değil Quest 2'ye sahibim Quest 3 bile alacağım geldiği zaman fakat sizin aktif olarak kullandığınız bir cihaz mevcut mu acaba?

Half life tarzı oyunlar? Kesinlikle almayın bu arkadaşın vr konusunda bir bilgisi yok galiba.
Half-Life tarzı dediğim o kadar yüksek güç isteyen oyunlar.

Düzgün bir VR zevki için 3060'lı sistem gerekiyor. Önerim NVIDIA kartları olacaktır encoder sorunları yok. 3060'lı sistem ile sağlam oyun zevki alırsınız yanına da FSR vb eklemeler yapıldığı zaman oyun oynatıyor. Piyasada tonlarca güzel oyun var dandik oyundan kastınız nedir acaba? Mesela hangi oyunlar?

Bone lab, pavlov VR, Blade and sorcery, Super Hot VR ve dahası. Sizin dediğiniz gibi bilgim yok falan değil Quest 2'ye sahibim Quest 3 bile alacağım geldiği zaman fakat sizin aktif olarak kullandığınız bir cihaz mevcut mu acaba?

Half-Life tarzı dediğim o kadar yüksek güç isteyen oyunlar.

Kardeş Half-Life Alyx Oculus Quest 2 de nasıl oldu bende alacağım PC iyi.

Geri
Yukarı