Ön çapraz bağının koptuğu nasıl anlaşılır?

grainn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi akşamlar, 3 ay 15 gün önce halı saha maçında düşüp dizimden sakatlandım (problem tam ne halen çözülmedi). Kısa geçeceğim, ilk doktora gittiğimde ve mr çekildiğimde hafif menüsküs yırtıkları oldugu ve bağ zedelenmesi oldugu ameliyata gerek kalmadığını söyledi doktor 3 kez falan aynı doktora muayene oldum. 3 ay sonra yine mr çekelim dedi 1 hafta önce 2.mryi çekindim bugün kontrole gittim mrye baktı yine dedi küçük yırtıklar var sonra eliyle dizime baktığında oo senin çapraz bağ kopmuş ameliyat şart dedi aynı doktor :D İlk şaşırdım çünkü yürüyebiliyorum hatta hafif hafif koşabiliyorum bile sadece sıkıntı dizimi tam bükemiyorum. Doktorun başı çok kalabalıktı belki başından savdı ama bu konular hassas şeyler ben polislik mülakatlarına gireceğimi çok kez söyledim yetişirsin komando bile olursun demişti bana, mr raporlarına baktığımda bir yırtık yazmıyor aranızda böyle bir durum yaşayan veya doktor var mı yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Allah yardımcın olsun. Devlet hastanesinde tedavi oluyorsan doktorlar sıkıntı çıkartabilir çünkü çok yoğunlar. Eğer gitmediysen özel bir hastaneye de başvurmanı tavsiye ederim. Fakat özel hastanelerde MR 1000 TL idi galiba.

Hocam Allah yardımcın olsun. Devlet hastanesinde tedavi oluyorsan doktorlar sıkıntı çıkartabilir çünkü çok yoğunlar. Eğer gitmediysen özel bir hastaneye de başvurmanı tavsiye ederim. Fakat özel hastanelerde MR 1000 TL idi galiba.
Devlet hastanesinden MR çektirip Özelden tedavi olabilir ama bütçesi kaldırır mı bilemiyorum.
Üstüne üstlük her özel hastane de iyi tedavi etmiyor maalesef.

O yüzden tedavi eden doktoru iyi tanımalı o yara izi kapanmadığı sürece Polis olamaz.
Yorumumu beğenmeyen insanlar her gün sanırım Polislik sınavına girip çıkıyor, menisküs Polisliğe engel, ameliyat izi geçerse dava açıp tekrardan gidebilir.

Hocam senin hayatın kaymış şu anda bu soruyu sormak yerine bence kendine fizyoterapi ve rehabilitasyon programı ayarlasan iyi olur çünkü düzgün bir tedavi görmezsen sıkıntılı süreç yaşarsın.

Geçmiş olsun.

+ Polislik sınavından geçeceğini pek sanmıyorum(yazılı geçebilir) ama fiziki kontrolden vs sıkıntı yaşarsın.

"Her türlü kas hastalıkları, tendon ve ligament patolojileri, sinir patolojileri ile bu patolojilerin cerrahileri öğrenciliğe engeldir"

İz bırakmadan ameliyat yapabiliyorsa doktor o zaman problem yok ama iz kalırsa senin için sıkıntı.

Çünkü daha heyete gireceksin böyle hop kardeşim hemen polis ol demiyorlar.

Hocam hayatında kaç defa polislik sınavına girdin bu kadar saçma ve emin konuşabiliyorsun gerçekten merak ettim. Kanser hastalarına bile senin hayatın kaymış demezlerken böylesine bir durumda olan 18 yaşında bir gence böyle bir kelimeyi kullanmak için ciddi psikolojik sıkıntıların olması lazım... Polisliğe girerken (PMYO - POMEM) hangi fiziki kontrolde mr çekiliyor veya menisküs kontrolü yapılıyor bana söyler misin? Eğer kemik içine dokunulan bir ameliyat geçirdiysen giremezsin fakat ön çapraz bağın kopmuş bile olsa kendin kuvvetlendirip denersen girebiliyorsun çok fazla bunu yaşayan var ve doktorlarda bunu söylüyor. Mesleğe girdiğinde ise ameliyat oluyorsun bir problem olmuyor. Cidden insanların psikolojilerini bilmeden düşünmeden saçma sapan bomboş düşüncelerini kendine saklamalısın. Moral denilen bir şey var yazık sana cidden.

Hocam hayatında kaç defa polislik sınavına girdin bu kadar saçma ve emin konuşabiliyorsun gerçekten merak ettim. Kanser hastalarına bile senin hayatın kaymış demezlerken böylesine bir durumda olan 18 yaşında bir gence böyle bir kelimeyi kullanmak için ciddi psikolojik sıkıntıların olması lazım... Polisliğe girerken (PMYO - POMEM) hangi fiziki kontrolde mr çekiliyor veya menisküs kontrolü yapılıyor bana söyler misin? Eğer kemik içine dokunulan bir ameliyat geçirdiysen giremezsin fakat ön çapraz bağın kopmuş bile olsa kendin kuvvetlendirip denersen girebiliyorsun çok fazla bunu yaşayan var ve doktorlarda bunu söylüyor. Mesleğe girdiğinde ise ameliyat oluyorsun bir problem olmuyor. Cidden insanların psikolojilerini bilmeden düşünmeden saçma sapan bomboş düşüncelerini kendine saklamalısın. Moral denilen bir şey var yazık sana cidden.
Tamam dostum geçersin sen, en iyisi sensin.

Son düzenleme:
İnan ben geçemezsem bir problem olmaz hayatın sonu değil ama senin hiçbir zaman insan olamayacaksın problem büyük.
Ben insanlık yaptım olan nelerse onları yazdım.
Sana insan gibi tavsiye verdim, git düzgün doktor seç dedik basit bir yara kapatma ilacı yazacak sağlam bir şeyler o kadar bu kadar drama yapmanın herhangi bir amacı yok.

Madem kazanıp, kazanmamakta çok fark etmiyorsa burada bu şekilde sırf doğruları söyledik diye terslemenin manası yok.

Doğrular hoşunuza gitmiyorsa masal okuyun.

Ben insanlık yaptım olan nelerse onları yazdım.
Sana insan gibi tavsiye verdim, git düzgün doktor seç dedik basit bir yara kapatma ilacı yazacak sağlam bir şeyler o kadar bu kadar drama yapmanın herhangi bir amacı yok.

Madem kazanıp, kazanmamakta çok fark etmiyorsa burada bu şekilde sırf doğruları söyledik diye terslemenin manası yok.

Doğrular hoşunuza gitmiyorsa masal okuyun.

AHAAHHAHA Senin doğruları yazdım dediğin yerde "hocam senin hayatın kaymış" yazıyor farkında mısın? Söylediklerinde tek bir doğruyu gösterir misin bana? Bir de çocuk gibi yazdığın mesajı düzenleyip değiştiriyorsun :DD neyse daha yazma hayatında başarılar

AHAAHHAHA Senin doğruları yazdım dediğin yerde "hocam senin hayatın kaymış" yazıyor farkında mısın? Söylediklerinde tek bir doğruyu gösterir misin bana? Bir de çocuk gibi yazdığın mesajı düzenleyip değiştiriyorsun :DD neyse daha yazma hayatında başarılar
Çapraz bağının yırtıldığını fark etmemişsin nasıl bir tedavi süreci var önünde bilmiyorsun.
Önünde net somut bir cevap yok, her bir doktorun cevabı birbirinden farklı.

Belki farklı bir doktora gitsen başka bir tedavi yöntemi önerecek illa burada dediklerimiz %100 doğruluk teşkil etmiyor çünkü daha senin önünde net doğru bir cevap yok doktorlar tarafından.

hayatın kaymış kelimesini ölümle bire bir tutmak ne bileyim tuhaf çarsın, senden ricam polislik vs deneme bu meslekte seninle meslektaş olmak vs istemem.

Geri
Yukarı