Offline oyunlar için hile nasıl yazılır?

OyunProsu06

Femtopat
Daha fazla  
Benim oynadığım bir offline oyun var. Bu oyunda bölümü geçemediğim için kendime sınırsız can hilesi yapmak istiyorum. İnternette araştırdım ama hem paralı hem de içinde virüs olmasından şüphelendiğimden indirmedim. Bunu kendim nasıl yaparım ve hangi programlama dillerini öğrenmem gerekiyor?

Basit değil. Yani, burda anlatsam da yapamazsın. Programlama dili öğreneyim demişsin değmez. Bir dilde ortalama seviyeye gelmen zatenj en az 6 ayını alacak.

Uygulamanın bellek verisini izinsiz değiştirmen gerekiyor.
Benim ilgim var bu yüzden de öğrenmek istiyorum gelecekte bilgisayar mühendisliği düşündüğüm için hem başlamak iyi olur diye düşündüm en azından eğlenceli bir kısmından başlamak istedim. En azından nereden başlamam gerektiğini söyleyebilir misiniz?

Benim oynadığım bir offline oyun var. Bu oyunda bölümü geçemediğim için kendime sınırsız can hilesi yapmak istiyorum. İnternette araştırdım ama hem paralı hem de içinde virüs olmasından şüphelendiğimden indirmedim. Bunu kendim nasıl yaparım ve hangi programlama dillerini öğrenmem gerekiyor?

Cheat Engine kur. Can kısmının RAM'deki değerini değiştir. Vurdu gol oldu sonrası.

C dili ile başla Algoritma kısmını kavra, Pointer vs kısmını yala yut. Bu senin en az 1 seneni alır. Sonrasında C++ ile devam et. Bu arada 2 sene içinde Pointer mantığını kapınca dediğin şeyi yapabilecek kıvama gelirsin. Not: Cheat Engine sitesinden son sürümü indirirsen virüs kolay kolay bulaşmaz fakat Online oyunlarda ban yıyebılırsın. Offline'da sıkıntı olmaz. İndirince tarama yapmayı unutma. YouTube'dan nasıl kullanacağına bakarsın. Aslında o da bir nevi Pointer mantığı.

O nedir hocam virüs olabilir internetten bilmediğim şeyleri indirmiyorum.
Bunu diyen birinin mühendis olacağına inancım sıfır. Sabah yediğim domates mühendis olur, sen olamazsın.

İnsan bir açıp bakar. Sitesini görür. Açık kaynak olduğunu görür. Sorun olmayacağını görür. Paylaşılan .exe'ye inanmıyorsa oturup kendi derler. Hatta ve hatta kullanılan dilleri görüp bunları öğrenirsem benzerini yapabilme şansım olur diye düşünür. Hatta hatta hatta forumu görüp burada arayayım, yoksa da isterim, belki birisi Cheat Engine kullanarak yapar der.

Verilen tavsiyeler boşuna. Okulda verilen eğitimlerde işe yaramayacağı düşünülen derslerin çoğu düşünce yapısını denetlemiş oluyor. Kimin kaldığı belli.

Bu senin en az 1 seneni alır.
Pointerları öğrenmek 1 yıl mı sürüyormuş?

Geri
Yukarı