Omori isimli oyunu oynamalısınız

corllaps

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HD 6570 2GB GDDR3 i7 3930K 8+8 1600mhz ram
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Omori'yi uzun zaman önce bitirdim ve bitirdiğimde uzun süre etkisinden çıkamamıştım. Şimdi de size önermeye karar verdim oyun Steam'de 32 TL'ye satılıyor. Psikolojik korku oyunu olur kendisi ve indie oyun olduğu için grafikleri piksel tarzında fakat piksel olması sizi yanıltmasın çünkü oyun sizi hikayesi, karakterleri ve soundtrackleri ile içine çekiyor. Oyunda iki farklı son bulunuyor (oynadığım kadarıyla 2 farklı son var). Sonlardan bahsetmeyeceğim. Spoiler vermek için açmadım sonuç olarak bu konuyu, her neyse oyunun Steam Metacritic puanı 87 fakat 87 olmasının sebebi bence piksel grafikli olması. Bunu dememin sebebi oyunun bana göre en az 94 puan olmasıdır. Peki sizin düşünceleriniz neler bu oyun hakkında? Sizce övdüğüm kadar var mıdır oyun?

Not: Bu oyunu eğer psikoloji korku kategorisini seviyorsanız oynamanızı öneririm. Aksi takdirde olumsuz olarak oyun sizde uzun süreli bir etki yaratabilir. Bunu dikkate alarak oynayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhteşem bir oyun bence de ölmeden önce kesin oynanması gereken oyunlardan.

Keşke mobilde olsaydı. Gerçi eski bir bilgisayarı yaptıracağım kaldırırsa ve türkçe ise oynarım. İngilizce seviyem hikayeli bir oyunu anlamam için yetmiyor.

Ben de çok duyuyorum övüldüğünü. Türü ile aram olsa şimdiye kadar oynamıştım. Listemin gerilerinde kalacak gibi bir süre daha. Psikolojik açıdan zorlayıcı olması da önemli bir neden.
Metacritic puanı 87 fakat 87 olmasının sebebi bence piksel grafikli olması.
Undertale'ın 92 aldığını düşünürsek grafikle pek alakası olduğunu düşünmüyorum bunun.

Omori değeri bilinmeyen iyi oyunlardan biridir. Game Pass'te de vardı ama kaldırılmış Steam'de indirimler 24 TL oluyor fiyatına kesin değer Türkçe yaması da mevcut. Omoriyi bu forumda öven veya bilen birinin çıkacağını da sanmazdım şaşırdım.

Puanı oynanış ve game design kötü olduğu için düşüktür, korku oyunlarında genel olarak bu ikisi aşırı noksan oluyor çünkü, bir de üstünde prodüksiyon da olmayınca bu puan fazla bile kalıyor. Sadece hikayeye bakarak da kimse oyun seçmiyor, seçen varsa da hata yapıyordur. Oyunu oynamadım istek listeme ekledim ama korku oyunu dediğin zaman kafadan bu ikisi gidiyor zaten o yüzden böyle bir yorum yaptım.

Ben de çok duyuyorum övüldüğünü. Türü ile aram olsa şimdiye kadar oynamıştım. Listemin gerilerinde kalacak gibi bir süre daha. Psikolojik açıdan zorlayıcı olması da önemli bir neden.

Undertale'ın 92 aldığını düşünürsek grafikle pek alakası olduğunu düşünmüyorum bunun.
hocam undertale ile omorinin hikaye konuları çok farklı omori psikolojik bir oyun olduğundan daha az bir kitleye hitap ediyor

Keşke mobilde olsaydı. Gerçi eski bir bilgisayarı yaptıracağım kaldırırsa ve türkçe ise oynarım. İngilizce seviyem hikayeli bir oyunu anlamam için yetmiyor.
türkçe değil fakat türkçe yama var kurlumuda çok basit yama linkini verebilirim isterseniz

hocam benim korku oyunlarına karşı sorunum var ani jumpscare'ler ve çok fazla creepy içeriyor mu acaba?
jumpscare var fakat korkunç değiller ztn fazlada jumpscare yok bence

Puanı oynanış ve game design kötü olduğu için düşüktür, korku oyunlarında genel olarak bu ikisi aşırı noksan oluyor çünkü, bir de üstünde prodüksiyon da olmayınca bu puan fazla bile kalıyor. Sadece hikayeye bakarak da kimse oyun seçmiyor, seçen varsa da hata yapıyordur. Oyunu oynamadım istek listeme ekledim ama korku oyunu dediğin zaman kafadan bu ikisi gidiyor zaten o yüzden böyle bir yorum yaptım.
hocam omori indie bir oyun yani öyle büyük ekiplerle yapılmadı bir outlast gibi korkuyu yansıtamaz elbette fakat oyunun amacı oyuncuyu korkutmak değil oyunun genel amacı psikolojik bir felsefe üzerine aşağıda koyduğum videoyu izlerseniz anlarsınız dediğimi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

hocam undertale ile omorinin hikaye konuları çok farklı omori psikolojik bir oyun olduğundan daha az bir kitleye hitap ediyor
Doğru diyorsunuz. Ama neden bunu dediğinizi anlamadım. Metacritic'ten 87 alma nedeni olarak piksel grafikli olduğunu yazmışsınız. Undertale da piksel ama 92 almış, yani olayın muhtemelen grafikle alakası yok demek istemiştim. İki oyunun başka özelliklerini karşılaştırmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı