Orijinal Mac Pro'ya yeni ekran kartlarından hangi modeli tercih etmeliyim?

pebbl

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Elimdeki orijinal Mac Pro early 2008 model bilgisayarıma yeni ekran kartı almak istiyorum - hangi modeli tavsiye ederdiniz?

Elimde orijinal Mac Pro early 2008 model bir bilgisayar var ve Firmware'ini 4.1'den 5.1'e yükselttim. Şu anda macOS High Sierra yüklü ancak eski sürüm olduğu için bazı uygulamalar yüklenmiyor. Daha önce macOS Monterey kurdum ancak GTX 1050 Ti ekran kartım uyumlu olmadığı için hiç kullanamadım. Orijinal ekran kartım GeForce GT120 olduğu için metal desteği olmadığından performans alamadım. Şimdi macOS Monterey veya Ventura kurmak istiyorum ve ikinci el bir ekran kartı almak istiyorum. Hangi marka modeli almalıyım? Direkt tak-çalıştır ve sorunsuz olacak bir seçenek tercih ediyorum. Ek olarak, bu önerdiğiniz ekran kartı BIOS ekranında görüntü verebilir mi? Çünkü GTX 1050 Ti BIOS ekranında görüntü vermiyordu, sadece High Sierra açıldığında görüntü geliyordu. Bu yüzden orijinal ekran kartına bağımlı kalmak zorunda kaldım.

Sistemde NVMe disk
PCI-e to SATA kart
Çift Xeon İşlemci
32 GB RAM
PCI-e to USB 3.0 kart var

Hala birçok sistemden çok hızlı ve sorunsuz sadece High Sierra güncel değil.
Hocam keşke başlangıçta donanımı yazsaydınız birde işlemcinin kodunu söyleyebilir misiniz?

Sistemde NVMe disk
PCI-e to SATA kart
Çift Xeon İşlemci
32 GB RAM
PCI-e to USB 3.0 kart var

Hala birçok sistemden çok hızlı ve sorunsuz sadece High Sierra güncel değil.

Tek özelliği 32 GB DDR3, onun dışında güncel giriş seviye sistemler bundan daha iyi. Buna ekran kartı takmaya çalışmak direksiyonu bile doğru düzgün dönmeyen bir Vectra'ya temiz çıkma motor bulup yazılım atar yeni Astra'lara taş çıkartırım demek gibi.

Merhaba,

Elimdeki orijinal Mac Pro early 2008 model bilgisayarıma yeni ekran kartı almak istiyorum - hangi modeli tavsiye ederdiniz?

Elimde orijinal Mac Pro early 2008 model bir bilgisayar var ve Firmware'ini 4.1'den 5.1'e yükselttim. Şu anda macOS High Sierra yüklü ancak eski sürüm olduğu için bazı uygulamalar yüklenmiyor. Daha önce macOS Monterey kurdum ancak GTX 1050 Ti ekran kartım uyumlu olmadığı için hiç kullanamadım. Orijinal ekran kartım GeForce GT120 olduğu için metal desteği olmadığından performans alamadım. Şimdi macOS Monterey veya Ventura kurmak istiyorum ve ikinci el bir ekran kartı almak istiyorum. Hangi marka modeli almalıyım? Direkt tak-çalıştır ve sorunsuz olacak bir seçenek tercih ediyorum. Ek olarak, bu önerdiğiniz ekran kartı BIOS ekranında görüntü verebilir mi? Çünkü GTX 1050 Ti BIOS ekranında görüntü vermiyordu, sadece High Sierra açıldığında görüntü geliyordu. Bu yüzden orijinal ekran kartına bağımlı kalmak zorunda kaldım.

Mac'lerde genellikle AMD ekran kartı kullanılıyor ancak hangi model uyumlu olur orasını bilemiyorum.

Hocam keşke başlangıçta donanımı yazsaydınız bir de işlemcinin kodunu söyleyebilir misiniz?

Eve geçince bakarım şu an hatırlamıyorum işlemcisini

Tek özelliği 32 GB DDR3, onun dışında güncel giriş seviye sistemler bundan daha iyi. Buna ekran kartı takmaya çalışmak direksiyonu bile doğru düzgün dönmeyen bir Vectra'ya temiz çıkma motor bulup yazılım atar yeni Astra'lara taş çıkartırım demek gibi.

İhtiyacımı görüyor ikinci bilgisayarım olarak. Hala sorunsuz ve yeterli hıza sahip bana göre. Eski diye sorunsuz cihazı atayım mı ya da yok fiyata satayım mı? Ayrıca hackintosdan daha stabil.

Eski cihazlarda güncel olmayan programları kurup kullanmak daha mantıklı değil mi ?

Sonuçta yeni sürüm programların hangi özellikleri kullanılıyor ki en son sürüm kurup pc’yi yavaşlatıyor.

Bence mac pro’lar bu iş için hala uygun.Donanımları hala güçlü ve stabil.Ecc ram’ler ve xeon işlemciler 7/24 çalışması için varlar.

Geri
Yukarı