Çözüldü OS X El Capitan yüklemek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar bende 2007 ortası i Mac Pro var daha önce El Capitan yüklüydü bir şekilde sildim şimdi Yosemite'yi yükliyebildim bir türlü El Capitan'e yükseltemiyorum yardımcı olan olursa şimdiden teşekkürler.

Çözüm
USB'ye transmac ile DMG yazdırıp, sonrasında Mac üzerinden boot edeceksiniz.
Windows üzerinden indikten sonra DMG dosyasını USB belleğe transmac ile yazdırabilirsin. Sonra USB'den Mac Boot edip deneyebilirsin.

Aynen dediğiniz gibi dmg dosyasını transmac ile hazırladım kurmaya çalıştığımda,
This copy of the install OS X El Capitan application can, t be verified. İt may have been corrupted or tempered with during downloading.

Delete thiscopy of the application and GO to the purcheases pageof the Mac App Store to download a New copy. Bu hatayı veriyor acaba kurulu olan yosemeti yi silmem mi gerek diye düşünüyorum. Bilemedim genede sağ olun.

USB ile Boot edebildiğine emin misin?

Herhalde orada sorun olabilir ben El Capitan dosyasını indirip direkt olarak transmac ile normal şekilde yükleyip denedim. Yanlış mı yaptım? Önce USB belleği Boot edip transmace ondan sonramı atmam gerek? Bunları Windows 10'da yapıyorum Mac benim için şu anda El Capitan olmadan hiçbir işime yaramıyor bereket versin oğlumun bilgisayarından halletmeye çalışıyorum. Teşekkürler.

Merhaba, kurulumu nasıl yaptınız. Bizde de aynı cihaz var. Hiçbir şekilde boot edilebilir bir USB oluşturamadık. Aynen burada denildiği gibi flash belleğe TransMac ile Apple'ın kendi sitesinden indirdiğimiz dmg dosyasını yazdırdım. Cihaza takıp başlattığımızda, hiçbir şekilde boot ekranı gelmiyor. Alt tuşuna basıyorum bu arada, sadece beyaz bir ekran ve fare imleci var, hepsi bu. Bu arada önceki harddiski mevcut değil. Ssd takmak istemiştik, bunun için yeniden kurulum yapalım dedik ama sanırım Mac cihazlarda bu tarz işlemler baya bi farklıymış. Hep Windows'a aşina olduğumuz için bize biraz garip ve de oldukça zor geldi açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı