Oyun dünyasının en ikonik oyunu hangisi?

Tabii ki Super Mario Bros. Bu oyundan sonra bütün dünya oyunlarla tanıştı. Hatta hiç oyunla alakası olmayan insanlar bile bu oyunu biliyor. Dediğiniz şeyler pek ikonik değil açıkçası.

Yeni oyunlar neden koskoca geçmişi olan bir oyun dünyasının ikonu olsun?

1715110115223.png

Son düzenleme:
GTA San Andreas veyahut Vice City daha ünlü kral sektöre yön vermesi değil ki bu olay.
GTA Vice City dedigin oyun GTA 3'un aynisi zaten. Ayrica ikoniklikle unlu olmak farkli seyler. GTA 3 diye bir oyun olmasaydi su an pek cok oyun piyasada olmazdi.

Mario veya Pac-Man olabilir. Hiç bilmeyen birine bile sorsanız bu iki oyundan birini bilmeme ihtimali yoktur muhtemelen.

Çok kapsamlı bir soru. RDR2, Cyberpunk 2077; metro, Mafia, GoW serileri bu tartışmaya net girecektir.

Onlar ikonik değil ki başyapıtlar. Soruyu yanlış anlamışsınız RDR2'den önce de açık dünya oyunu vardı ama CS'den önce adamakıllı FPS oyunları oturmamıştı bile Dota'da mesela ikoniktir LoL'e ve mobil MOBA'daki oyunlar onun sayesinde ayakta.

Ben GTA V'e Counter-Strike arasında kaldım. Birini seçmem gerekseydi Counter-Strike daha ikoniktir derdim. Sizin en ikonik, kült bulduğunuz, mahalle bakkalcısına sorsam bilir dediğiniz oyun hangisi?
Bence half-life
WASD ve Mouse kombinasyonunu kullanan ilk oyunlardan biri.
CS 1.6 var birde zaten halflife gibi o da çok ikonik fps oyunlarının krallarındandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı