Oyun İçin HDD mi Alınmalı SSD mi?

Sensei Eyüp

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu/Bozkurt
Sistemimde 500 GB Toshiba marka bir harddisk bulunmakta. Oyun oynarken disk kullanımı %100 oluyor Windows 10 kullanıyorum. Güncel ve orijinal. 1TB 7200 Rpm 64 MB Seagate Barracuda veya WD marka HDD almayı düşünüyorum. Sizce HDD mi almalıyım, 120 GB SSD mi? HDD daha çok işime gelir çünkü SSD oyunlarıma yetmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alan sıkıntısı yaşayacaksanız HDD gibi duruyor. Ama SSD her halükarda daha iyi oyunların açılış süreleri vs.

Diğer HDD'lerin performansı ile aynı kullandığınız hdd. Eğer uygunsa Hem SSD alın Hem HDD Daha performanslı olur. Bendede Güncel Seagate Barracuda HDD var bendede bazen %100 oluyor %60 oluyor.

Disk kullanımı bende de %100 lerde oluyordu. Format sonrası sorun ortadan kalkmıştı. Format öneririm.

Zor açıldığını düşündüğün oyunları SSD, ağır olduğunu düşündüğün oyunları HDD ile depolayabilirsin.

Diğer HDD'lerin performansı ile aynı kullandığınız hdd. Eğer uygunsa Hem SSD alın Hem HDD Daha performanslı olur. Bendede Güncel Seagate Barracuda HDD var bendede bazen %100 oluyor %60 oluyor.
Performans açısından aynı derken? Mesela Rpm farkı var arada. Aynı zamanda ön bellek farkı da var. Ne açıdan aynı performanstalar?

Ben kendim için şahsen 1 TB HDD + 120 GB SSD alacaktım 450 TL. Sonra baktım dedim 240 GB M.2. Nvme SSD 500 TL. Dedim yeter bana oynayacağım oyunlar CS:GO, PUBG, Project Cars, Forza Horizon, F1. Yeteceğini düşünüyorum şahsen depolama felan yapmayacaksan. Şahsen yetmezse bana kafam rahat anakart 2 tane M.2 SSD destekliyor :D

Geri
Yukarı