Oyun için steamos kurmaya değer mi?

Bütün oyunlara desteği varsa deneyebilirsin tabii. Ben yaygın kullanımı olmadığı için dedim. Malum Steam’den bile olsa oyunlar hata verebiliyor.
Sadece 95 adet oyun SteamOS'da ve diğer Linux dağıtımlarında çalışabiliyor. Liste burada.
Şaka gibi, ben bir çok oyunu destekliyor sanmıştım.

Çoğu kalitesiz oyunlar, oyun oynayacaksanız, Manjaro ve Mint'a bakın, hiç Linux deneyiminiz yoksa, Mint kullanın.
Kali kullanıyorum sadece. Önceden sadece ubuntu kullanmıştım başka bir dağıtım kullanmadım. O oyunların arasında oynayacağım tek oyun CS:GO olur zaten. Sadece CS:GO için de OS kurup zaman kaybetmenin sonucu karşıya hile gelir. Hiç değmez. Cevaplarınız için teşekkür ederim. :)

Kali kullanıyorum sadece. Önceden sadece Ubuntu kullanmıştım başka bir dağıtım kullanmadım. O oyunların arasında oynayacağım tek oyun CS:GO olur zaten. Sadece CS:GO için de OS kurup zaman kaybetmenin sonucu karşıya hile gelir. Hiç değmez. Cevaplarınız için teşekkür ederim. :)
Kali kullanmayı biliyorsanız tecrübelisinizdir, dediğiniz gibi uğraşmaya değmez.

Sadece 95 adet oyun SteamOS'da ve diğer Linux dağıtımlarında çalışabiliyor. Liste burada.
Şaka gibi, ben bir çok oyunu destekliyor sanmıştım.
O zaman salla ya bence. Uğraştığına bile değmez gibi.

Ama Steam'ın protonu var protondb ye bakarak proton ile uyumlu olup olmadığına bakabilirisiniz.

Biraz geç olacak ama protonDB steam in geliştirmiş olduğu, GNU/Linux dağıtımlarında çalışmayan çoğu oyunu sorunsuzca çalıştırabilen bir araçtır. https://www.protondb.com/ buradan oynamak istediğiniz oyunu aratarak performansına bakabilirsiniz. Ben protonDB sayesinde linux a destek vermeyen oyunları gayette sorunsuz oynadım. Hatta Windows dan daha fazla performans aldığım oyunlarda oldu. ProtonDB yi nasıl kullanacağınızı ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz. Yine yapamazsanız yardımcı olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı