Oyun performansı için Windows 10 mu 11 mi?

ThisHakan

Centipat
Merhaba, bu konu hakkında birçok konu açılmış bunun bende farkındayım teker teker gerek diğer forumlar olsun gerek bu forum olsun gerek video olsun gezdim ama hâlâ bir sonuca ulaşamadım. Kimisi Windows 10 daha stabil daha iyi performans verir diyor, kimisi Windows 11 daha güncel daha iyi performans verir diyor bu konu hakkında kesin bir karara ulaşmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:

16 GB RAM.
1TB SSD
i5 12400F.
RX6700.
B610M h

Merhaba, bu konu hakkında birçok konu açılmış bunun bende farkındayım teker teker gerek diğer forumlar olsun gerek bu forum olsun gerek video olsun gezdim ama hâlâ bir sonuca ulaşamadım. Kimisi Windows 10 daha stabil daha iyi performans verir diyor, kimisi Windows 11 daha güncel daha iyi performans verir diyor bu konu hakkında kesin bir karara ulaşmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:

16 GB RAM.
1TB SSD
i5 12400F.
RX6700.
B610M h
Windows 10.

Ben Windows 11 ile Forza Horizon 4 Benchmark ta daha fazla fps aldım.

Sistemim:

16 GB RAM.
1TB SSD
i5 12400F.
RX6700.
B610M h

Sistemden sisteme değişiyor. Kendiniz test etmelisiniz. ben bir fark olduğunu düşünmüyorum.

Stabil ve hatasız bir kullanım için Windows 10 22H2. Windows 11'i deneyip kendiniz karar vermeniz en mantıklısı. Bazı sistemlerde çok kötü çalışırken bazı sistemlerde Windows 10'a göre daha performanslı çalışmakta. Sisteminiz yeni zaten, bence Windows 11 kullanın.

İşlemcinde verimlilik çekirdeği yoksa Windows 10 kullanabilirsin Windows 11 kullanıyorum bazen takılıp kalıyor sistem veya Windows Gezgini çöküyor dosya sistemi kapanıyor ve bende 13. nesil i7 var.

Yeni konular

Geri
Yukarı