Oyun performansı için Windows 10 mu 11 mi?

İlk önce Windows 10 deneyin. Stabil çalışır zaten ancak çalışmaz ise kolay şekilde Windows 11 güncellemesi yaparsınız. Benim önerim Windows 10 olur.

Stabil ve hatasız bir kullanım için Windows 10 22H2. Windows 11'i deneyip kendiniz karar vermeniz en mantıklısı. Bazı sistemlerde çok kötü çalışırken bazı sistemlerde Windows 10'a göre daha performanslı çalışmakta. Sisteminiz yeni zaten, bence Windows 11 kullanın.
Kesinlikle katılıyorum. Hatta o belirttiğiniz sürüm bir MSDN ise tadından yenmez

Her sistemde farklı. Bazılarında aynı, bazılarında 10 daha iyi bazılarında 11.

Merhaba, bu konu hakkında birçok konu açılmış bunun bende farkındayım teker teker gerek diğer forumlar olsun gerek bu forum olsun gerek video olsun gezdim ama hâlâ bir sonuca ulaşamadım. Kimisi Windows 10 daha stabil daha iyi performans verir diyor, kimisi Windows 11 daha güncel daha iyi performans verir diyor bu konu hakkında kesin bir karara ulaşmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:

16 GB RAM.
1TB SSD
i5 12400F.
RX6700.
B610M h

Herkeste farklı değerler verir. Ama öz konuşucaksak Windows 11, Windows 10'un teması değiştirilmiş hali desek yeter. Yani bir fark görüceğini sanmam taş çatlasa binde bir 5-6 FPS o da en fazla, yüksek ihtimal bir fark olmazda. Denemek istersen geçip bir bakarsın, hoşuna gitmez ise tekrar Windows 10'a geçersin.

Sizin sisteminiz gayet iyi bir sistem. 10 veya 11 olması ile Fps düşürmez. Daha güncel olsun daha uzun desteklensin dersen 11 yükle farketmez.
sağolun hocam

Herkeste farklı değerler verir. Ama öz konuşucaksak Windows 11, Windows 10'un teması değiştirilmiş hali desek yeter. Yani bir fark görüceğini sanmam taş çatlasa binde bir 5-6 FPS o da en fazla, yüksek ihtimal bir fark olmazda.

Hocam bazı FPS testlerinde arada 20 FPS fark oluyor orada kafam karıştı bir.

i7 11800H işlemci, 16 GB RAM, RTX3050 Ti GPU, 1 TB SSD olan notebook kullanıyorum. Windows 11'de, CS:GO'da 100 FPS kayıp yaşıyordum. Başka bir oyun deneyimlemeden Windows 10'a geçiş yapmıştım.

Dediğim gibi, çok kafa yormalık bir şey yok. İstiyorsanız keyfi Windows 11'e geçin. Bir hafta kullanın, memnun kalmazsanız tekrar Windows 10'a formatlarsınız.

Tamamdır hocam sağ olun.

i7 11800H işlemci, 16 GB RAM, RTX3050 Ti GPU, 1 TB SSD olan notebook kullanıyorum. Windows 11'de, CS:GO'da 100 FPS kayıp yaşıyordum. Başka bir oyun deneyimlemeden Windows 10'a geçiş yapmıştım.

Büyük bir ihtimal bende öyle yapacağım. Sistem zaten ilk olarak Windows 10 ile geliyor. Windows 11 kurup denerim eğer beğenmezsem tekrar dönerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı