Palit RTX 4060 Dual overclock ayarları nasıl yapılmalı?

Zamazingo123

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler herkese, kartım OC versiyonlu olanı değildir. Tek farkı fabrika çıkışlı hız aşırtma olmasından dolayı düz versiyonunu aldım, bu karta az da olsa, zararı dokunmayacak şekilde nasıl OC yapabilirim? Hiç bilmeyen birine anlatır gibi anlatabilir misiniz rica etsem? Pek bilgim yok bu konuda ve hata yapıp kartıma zarar vermek istemiyorum. Tekrar alacak gücüm yok, şimdiden teşekkürler.

Eğer işiniz render almak veya 3D model değilse yapmayın. 10 FPS fazla alacağım diye kartı zorlamaya, VRAM'leri ısıtmaya hiç gerek yok. OC yapma amacınız nedir?

Hocam Palit marka ekran kartları biraz fazla ısınıyor. Bende o markayı kullanıyorum. Dikkat et. O kartın şu anda ultra ayarlarda açamayacağı pek bir oyun yoktur. Kaldı ki dlss diye bir teknoloji varken oc bu kadar yeni bir ekran kartına yapmanın ne anlamı var? Zaten bu konularda da çok yabancısıysan kartı yakma riskine girme. OC daha çok yeni değil de eski kartlara yapılır. Kusura bakma pc yi ne için kullandığını yazmadığından ben oyunlarda kullanıyorsun diye yorum yaptım.

Hocam Palit marka ekran kartları biraz fazla ısınıyor. Bende o markayı kullanıyorum. Dikkat et. O kartın şu anda Ultra ayarlarda açamayacağı pek bir oyun yoktur. Kaldı ki DLSS diye bir teknoloji varken OC bu kadar yeni bir ekran kartına yapmanın ne anlamı var? Zaten bu konularda da çok yabancısıysan kartı yakma riskine girme. OC daha çok yeni değil de eski kartlara yapılır. Kusura bakma PC'yi ne için kullandığını yazmadığından ben oyunlarda kullanıyorsun diye yorum yaptım.

Doğrudur hocam oyun için kullanıyorum. FHD çözünürlükte problemim yok ama bazı oyunları 2K ekranda oynuyorum ve burada 53/55 FPS'e düşüş oluyor bazen en azından bunu 60'a stabilize edebilir miyim düşüncesi vardı kafamda. Fabrika çıkışlı OC versiyonlu kartları da var çünkü bu ekran kartının en azından o seviyeye getirsem problem olmaz diye düşünmüştüm sadece.

Doğrudur hocam oyun için kullanıyorum. FHD çözünürlükte problemim yok ama bazı oyunları 2K ekranda oynuyorum ve burada 53/55 FPS'e düşüş oluyor bazen en azından bunu 60'a stabilize edebilir miyim düşüncesi vardı kafamda. Fabrika çıkışlı OC versiyonlu kartları da var çünkü bu ekran kartının en azından o seviyeye getirsem problem olmaz diye düşünmüştüm sadece.

Bilgisayarın ömrünü kısaltırsın ileride üzülürsün 5000 serisi çıktığında düşünürsün şimdilik rafa kaldır bende de 4060 Ti var hiçbir sorunu yok çok yorma kafanı oyun işte oyna geç.

Şimdi anlamadığım bir nokta var? Bu kartın OC versiyonunu alsaydım o zamanda zararlı mı olacaktı?
Hocam o önemsenecek bir değer değil çok ufak mhz artışı, eğer çok istiyorsan alt z yapıp ordan otomatik ince ayar aç onun verdiği ekstra mhz değerini kullan, zaten 4060 ti 160 watt geçmiyor naparsan yap o yüzden bir problem çıkmaz ben uzun süredir ventus 3x 4060ti oradaki otomatik ince ayar açık kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı