RTX 4060'a overclock yapılmalı mı?

Dipperr

Hectopat
RAM
XPG Hunter 5200MHz DDR5
Ekran kartı
Asus Dual RTX 4060
Anakart
Asus Prime A620M-K
İşlemci
AMD R5 7600
Merhaba, ASUS Dual RTX 4060 OC kartıma MSI Afterburner ile overclock yapmayı düşünüyorum. Herhangi bir zararı olur mu ya da bir sorun yaşar mıyım? Uzun dönem etkisi nasıl olur? YouTube üzerinden birkaç video izledim ve farkı tatmin edici buldum. Eğer yapmamı önerirseniz ne kadar ve nasıl yapmalıyım?

Merhaba, ASUS Dual RTX 4060 OC kartıma MSI Afterburner ile overclock yapmayı düşünüyorum. Herhangi bir zararı olur mu ya da bir sorun yaşar mıyım? Uzun dönem etkisi nasıl olur? YouTube üzerinden birkaç video izledim ve farkı tatmin edici buldum. Eğer yapmamı önerirseniz ne kadar ve nasıl yapmalıyım?

O izlediğin overclock performansı senin kartın alacağının garantisi yok tamamen şans işi silikon kalitesine bakar.

Her ekran kartına abartılı olmayacak kadar overclock yapılabilir. En sağlıklı değerleri araştırıp bulun öyle yapın yapacaksanız.

Eğer aradaki FPS farkına değmiyorsa, aldığınız FPS ekran yenileme hızından (hz) yuksek ise gerek yoktur kanımca ve sürekli değilde ihtiyac duyulan oyunlarda açıp kullanabilirsiniz.

Videolarda yaklaşık 50-100 fps fark ediyor rekabetçi oyunlarda o yüzden yapmayı düşündüm ama değmez diyorsunuz galiba.

Geri
Yukarı