Papara veli onayı istiyor

kirnrif

Centipat
Daha fazla  
Papara hesabı açtım yaklaşık 3-4 gün önce ve Black Card sipariş edecektim, bilgilerimi girdim T.C. Kimliğimi falan yaşım 16 yani 18 yaşından küçük o yüzden veli onayı istiyor. Fakat ailemi T.C. Kimliğini vermeleri için ikna edemedim güvenemiyorlar ve hesabım şu an onaysız gözüküyor. Black Card'a buldum bu arada D&R'dan aldım. Sorum şu yaşım 18 olunca veli iznine gerek kalmadan hesabım onaylı olur mu çünkü ben kendi bilgilerimi girdim ama ben 18 yaşına girincede veli onayı ister mi ya da benim bir şey yapmam gerekir mi? Veli onayı gerekmeden kendisi kendi kendine onaylı olur mu ben 18 yaşına girince? Kısaca sorum bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Papara hesabı açtım yaklaşık 3-4 gün önce ve Black Card sipariş edecektim, bilgilerimi girdim T.C. Kimliğimi falan yaşım 16 yani 18 yaşından küçük o yüzden veli onayı istiyor. Fakat ailemi T.C. Kimliğini vermeleri için ikna edemedim güvenemiyorlar ve hesabım şu an onaysız gözüküyor. Black Card'a buldum bu arada D&R'dan aldım. Sorum şu yaşım 18 olunca veli iznine gerek kalmadan hesabım onaylı olur mu çünkü ben kendi bilgilerimi girdim ama ben 18 yaşına girincede veli onayı ister mi ya da benim bir şey yapmam gerekir mi? Veli onayı gerekmeden kendisi kendi kendine onaylı olur mu ben 18 yaşına girince? Kısaca sorum bu.

18 yaşına gelince onaylanır en kötü müşteri hizmetlerini ararsın onlar onaylar.

Ailene Papara gibi bütün ön ödemeli kartları BDDK ve TCMB kurumlarının denetlediğini söyle. Biraz araştırsınlar, araştırdıkları zaman güvenirler. Hatta İstanbul İl MEM bile bazı okullara Papara Edu ile kantin alışverişi yapılabilmesi için Papara ve İstanbul Kantin İşletmecileri Esnaf Odası ile anlaşıp ödeme makinesi koydurmuş. Haber linklerini aşağıya bıraktım.

Ailene Papara gibi bütün ön ödemeli kartları BDDK ve TCMB kurumlarının denetlediğini söyle. Biraz araştırsınlar, araştırdıkları zaman güvenirler. Hatta İstanbul il mem bile bazı okullara Papara edu ile kantin alışverişi yapılabilmesi için Papara ve İstanbul Kantin işletmecileri esnaf odası ile anlaşıp ödeme makinesi koydurmuş. Haber linklerini aşağıya bıraktım.

Anlattım çok kez anlattım ama geçiştirdiler durdular güvenemiyorlae işte.

İlla bir karta ihtiyacınız varsa banka hesabı açtırabilirsiniz belki. Bankalara da güvenmezlerse de vay halinize.

Onda güveniyorlar ama mesela bir alışveriş yapacağım bir siteden o siteye güvenmiyorlar bu sefer de.

Kendi üstüme kredi kartım var bu yüzden aldım zaten Papara'yı.

Onda güveniyorlar ama mesela bir alışveriş yapacağım bir siteden o siteye güvenmiyorlar bu sefer de.

Kendi üstüme kredi kartım var bu yüzden aldım zaten Papara'yı.
Kendi adınıza kredi kartınız nasıl oluyor? 16 yaşındasınız.
Her neyse, siz banka kartı açtırın. Onu kullanın en iyisi. "Siteye güvenmiyorlar" mevzusu ise sen de çıkış onlara. "O zaman siz niye alışveriş yapıyorsunuz?" de mesela. Ek olarak bankaların dolandırıcılık durumunda ön ödemeli kartlardan daha etkin davrandığını belirtebilirsin.

Aynısı hocam ya, kapı gibi kanıtları göstersem bile yok inanmıyorlar :(. Sürünüyorum banka kartıyla bende.
Sanırsam sadece Hadi kart veli doğrulaması istemiyor artık.

Kendi adınıza kredi kartınız nasıl oluyor? 16 yaşındasınız.
Her neyse, siz banka kartı açtırın. Onu kullanın en iyisi. "siteye güvenmiyorlar" mevzusu ise sen de çıkış onlara. "o zaman siz niye alışveriş yapıyorsunuz?" de mesela. Ek olarak bankaların dolandırıcılık durumunda ön ödemeli kartlardan daha etkin davrandığını belirtebilirsin.

Kendi adıma dediğim babamın üstüne ama benim ismim benim bilgilerim yazıyor kartın üstünde ama babam ödüyor yine parasını.

"O zaman siz niye alışveriş yapıyorsunuz?"

Çok mantıklı gerçekten bunu nasıl düşünemedim bunu kesin söylerim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı