Parasız erkeği sadece annesi mi sever?

@ZesuN zor, dünya genelinde böyle. Aslında mantıken düşünecek olursak kız arkadaşınız sizin görünüşünüzden ya da bilginizden, kişiliğinizden hoşlanarak sizinle beraber oluyor. Bunda bile çıkar var, çıkar meselesini sadece birileri için bir şey yapmak olarak algılamayın. Mesela forumda da konularını görmek mümkün, 16 saat boyunca Valorant oynayıp bilgisayar başından kalkmayan erkeklere kızlar neden bakmıyor? Çünkü erkek kıza bir şey katmaz, katamaz. Kendisinin yeterli bilgisi, donanımı yok.
@engin beyefendi daha çok şey göreceksiniz, yolun başı bunlar.

Buna çok katılıyorum, haliyle kimseye aşırı bağlanmamak lazım.
Hayatında düzgün aşk hayatına girmemiş erkek ilen herşeyi yaşamız görmüş kızın sevgili olması. Cidden kırıcı bir durum kız kenara atıp geçebilirken erkek 10 yıl geçsede aklında kalıyor.

@engin beyefendi kızların samimiyetine hiçbir zaman için güvenmeyin. Bunu her zaman derim. Yaratılışa ters, davranışları birbirini tutmuyor. Ne yapacakları belli olmaz.

@ZesuN zor, dünya genelinde böyle. Aslında mantıken düşünecek olursak kız arkadaşınız sizin görünüşünüzden ya da bilginizden, kişiliğinizden hoşlanarak sizinle beraber oluyor. Bunda bile çıkar var, çıkar meselesini sadece birileri için bir şey yapmak olarak algılamayın. Mesela forumda da konularını görmek mümkün, 16 saat boyunca Valorant oynayıp bilgisayar başından kalkmayan erkeklere kızlar neden bakmıyor? Çünkü erkek kıza bir şey katmaz, katamaz. Kendisinin yeterli bilgisi, donanımı yok.
@engin beyefendi daha çok şey göreceksiniz, yolun başı bunlar.

Yani dediğiniz doğru da benim demek istediğim parasal açının olması. Mesela kızı geçtim bir çift evlenmek istediği zaman kızın babası ilk önce erkeğin kim olduğunu sorması değil işinin ne olduğunu sormasıdır. Ondan sonra evi var mı arabası var mı cartı curtu derken her şeyini sorar sonra aklına yatarsa bu oğlan kimin nesidir diye sorar. Yoksa tabii ki bir ilişkide kişilik olsun karakter uyuşması olsun bunlar olmazsa zaten o aradaki birliktelik olamaz.

Hayatında düzgün aşk hayatına girmemiş erkek ilen herşeyi yaşamız görmüş kızın sevgili olması. Cidden kırıcı bir durum kız kenara atıp geçebilirken erkek 10 yıl geçsede aklında kalıyor.
Yani bunun yaşanmasına neden olan da yine bizim TC erkekleri aslında.Bir kızla tanışıyor sanki diyecen başka ülkede kimse kalmamış tek insan oymuş gibi davranıyor karşısındakine.Sonra niye değer görmüyorum falan filan.Ya kardeşim o kıza günde 20-30 tane erkek yazıyorsa kız manavdan karpuz seçer gibi sevgili seçiyorsa kendine niye senle olsun ki.Mesela ben bunun testini de aslında yapmıştım zamanında.Ben ne zaman bir kıza ilgi ve alaka göstersem üstüne düşsem o kişiyle sittin sene beraber olamam kız peşinden koşturmaya çalışır.Lakin kime ilgi göstermesem kendim olsam o zamanda ne alakaysa kısmetim açılır bu sefer birileri benim peşimden koşturmaya başlar.Çünkü bu sefer karşındaki başkasında görmediği şeyleri görüyor sende.

Son düzenleme:
Kişiden kişiye değişir. Türkiye içinde görmedim parasız erkeği seveni. Veya bana denk gelmedi, bilemem.

Uzun süre yurt dışında yaşadım (Ottava. Berlin, Samos, Atina...). Gençliğim vs. hep yurt dışında geçti. Size açıkça söyleyeyim. Oradaki kızlar daha onurlu, daha başı dik. Parasız erkeği de severler, çirkin erkeği de severler. Ben uzun süre Almanya'da beş parasızdım. Sonra iş buldum vs. çok şey oldu. Beş parasız olduğum dönemde de beni seven kız(lar) vardı. Evini açan vardı. Maddi destek sağlayan vardı. Abartmıyorum; ev tutan vardı. İnsan severler oralarda. Atina'da bile Türkiye'den geldiğimi söylesem bile (Ön yargılara göre Yunanistan'da Türkiye'den gelenlere kötü davranıyorlarmış vs.) beni barlara davet edenler, evlerini açanlar, beni seven kızlar oldu. Türkiye'de görmedim parasız erkeği seveni. Kişiden kişiye değişir diyeceğim de...

@Eşref Bey Yunanistan halkı cana yakındır, Türklerle bir sorunları yok. Ha, yaşlıları için bir şey diyemeyeceğim. Onlar taraflı yaklaşıyor da gençlerinin bizlerle bir sorunu yok. İki siyasi lider de kendi çıkarı için birbirlerine atıp duruyor, bahsedildiği gibi Yunanistan'da Türkler dışlanıyor tarzı şeyler yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşüncelerim ektedir. Herkese katılımı için ayrı ayrı teşekkür ederim bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı