PC'de Online Oyunların Cazibesi

Dryondaime

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Nöbette doktor, nöbet dışında oyuncu :)
27 yaşındayım. Bu zamana kadar orta karar laptoplarda oyun oynardım. Geçtiğimiz yaz High End sayılabilecek bir bilgisayar topladım.

Yaklaşık 7 yıldır da beraber oyun oynadığım bir ekibimiz var. Battlefield 1, Rainbow Six, PUBG, Dead by Daylight oynuyoruz özellikle. Ve bu oyunlardaki hack sıklığı artık mide bulandırmaya başladı.

Özellikle PUBG çok severek oynadığımız bir oyun ama oyundaki no recoil sıklığı belki de yüzde 20'ye yakındır. Ve her oyun aimbot, wallhack ile karşılaşıyoruz neredeyse. Oyunu oynayanlar bilir, DP-28 isimli silahın ne kadar sektiğini biliyordur. 250 metre uzaklıktan 4 kurşunla direk 4 kişiyi kafadan vurarak öldürmek hem de silahın kendi nişangahı ile vurmak. Aynı şekilde birisine sıkıyorum, dönüp bana bir anda mesafe fark etmeksizin silah otomatik modda iken tüm mermileri bana yönlendirebilmesi.

Aynı sebeplerden R6S'yi de bıraktık. Keza CS.GO'yu da aynı sebeplerle bırakmıştık.

Görünen o ki oyun şirketleri hackler konusunda pek ilgili değiller. Hala düzgün bir koruma sistemleri de yok. Bilseydim ki bunları yaşayacağım 10K TL vermez uğraşmaz, yarı fiyatına iyi bir konsol ve 4K TV alır dertsiz tasasız oynardım.

Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir? Neler yapılabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Online olarak uzun yıllardır World of Tanks oynuyorum, hatta ilk çıktığından beri ve hiç hileye denk gelmedim. Büyük ihtimal güzel bir koruma sistemleri var. Diğer oyunlar bu konuda nasıl bir sistem kullanıyor bilmiyorum ama Wot her ne yapıyorsa doğru yapıyor. Son 1 yıldır da çok sık olmamakla beraber BF1 oynuyorum bu oyunda da gözüme çarpan çok rahatsız edici hile görmedim. Bazı enteresan durumlar başıma geldi ama nadiren olduğu için bir rahatsızlık duymadım.
Son paragrafa gelecek olursam; bilgisayar bilgisayardır...
:matrix::neo:

Katılıyorum. Ancak BF1 göreceli olarak hack'in daha az etkileyeceği bir oyun. Onu oynadığımız oyunlar arasında olduğu için yazdım. Ancak diğerleri için durum yazdığım gibi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı