PEGATRON IPXSB-H61 BIOS ve sürücü

Bıos dosyasının içindeki,
IPXSB-H61-PEGA-2202-4M dosyanın adını şu şekilde değiştir;
IPXSB4M
__

Şimdi sosyalde usb bootable yapmayı öğren ve rar'ı çıkarttığın klasör içindekileri usb belleğin içine at.
Bıostan usb'yi boot et, 98 ekranı geldiğinde şu kodu yaz:
AFUDOS IPXSB4M.rom /P /B /N /C /E /K yazıp Enter'a bas.

İşlem tamamlanınca (2/3dk sürer), bilgisayarı yeniden başlat ve direkt bios'a gir. Bıostan F9 yapıp, F10'a basın.
Aynısını yaptım ama bad file name gibi bi şeyler yazıyor

Yanlış bilgilendirme
@Murat5038 aynısını yapsa da durumu kurtarmayacak. Ben de zamanında çok uğraştım ama fayda etmiyor. Ana kartın değişmesi gerek PCI-E 3.0 için.

@Murat5038 aynısını yapsa da durumu kurtarmayacak. Ben de zamanında çok uğraştım ama fayda etmiyor. Ana kartın değişmesi gerek PCI-E 3.0 için.
Adam PCIE 3 ekran kartı takacağım diye birşey dememiş ki taksa da çalışmaz diyorsunuz! Ayrıca taksa da çalışmaz dediğin de yanlış.

@Murat5038 tecrüben yok bu konuda. Tecrüben olmadığı konuda da insanlara yanlış bilgi veriyorsun. Önceki sayfalara bakarsan takıp çalıştıramayanlar var. Ben de denedim bende de çalışmadı. O ana kart sorunlu.

Ek olarak bu ana karta PCI-E 3.0 ekran kartı takmayacaksa neden güncellemeye uğraşsın?

@Efekan İncepehlivan Raporu kontrol ettim ve konu başında paylaştığım ile uyumlusunuz konuyu başlatan ile aynı anakart ve BIOS'lara sahipsiniz. Onu uygulayabilirsin. Biraz daha günceli var ancak ilk olarak bu konudakini yapın sonra bunu denersiniz isterseniz;
Pegatron IPXSB-H61 2206 BIOS Güncelleme
Bu arada verdiğim BIOS dosyalarını, bilgileri kaynak belirtmeden paylaşanlar var. Kaynak belirtmeden paylaşanlara hakkımı helal etmiyorum haberiniz olsun. Kendiniz bulmuş gibi emek vermeden hazır bilgiyi paylaşmak bilgi değildir.

Geri
Yukarı