PEGATRON IPXSB-H61 BIOS ve sürücü

@Efekan İncepehlivan Raporu kontrol ettim ve konu başında paylaştığım ile uyumlusunuz konuyu başlatan ile aynı anakart ve BIOS'lara sahipsiniz. Onu uygulayabilirsin. Biraz daha günceli var ancak ilk olarak bu konudakini yapın sonra bunu denersiniz isterseniz;
Pegatron IPXSB-H61 2206 BIOS Güncelleme
Bu arada verdiğim BIOS dosyalarını, bilgileri kaynak belirtmeden paylaşanlar var. Kaynak belirtmeden paylaşanlara hakkımı helal etmiyorum haberiniz olsun. Kendiniz bulmuş gibi emek vermeden hazır bilgiyi paylaşmak bilgi değildir.
Teşekkürler :mutlu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de kaynak belirtmeden paylaşanlara hakkını helal etmiyormuş bak hele bak. Şu konuya bir tane "evet oldu sorun çözüldü" yazan görebilen var mı? Yok. Çünkü çalışmıyor. Murat5038 isimli eş dost torpilli olduğunu düşündüğüm moderatör arkadaşımız konuyla alakalı yeterli tecrübeye sahip değil. Zira videoları bile takip etmiyor. 2 tane videoda söylendi Recep Baltaş tarafından: "Bazı çok eski ana kartlarda PCI-E 3.0 ile ilgili sorun olabiliyor." Normal şartlarda tabii ki slot uyumlu olduğunda sıkıntı çıkmaz ama bu ana kart o çok eski istisna ana kartlar arasında bulunuyor.

Bu başlıkta geçen ana kart BIOS güncelleme işlemi çok yüksek olasılıkla başarısız oluyor. Başarılı olduğu durumlarda da çeşitli sorunlar meydana geliyor ve hala yeni nesil PCI-E 3.0 ekran kartları bu ana kartta çalışmıyor. Nereden mi biliyorum? Elimle her yöntemi denedim çünkü. Af edersiniz ama dedesinin hörekesine kadar sorunla karşılaştım, en sonunda güncelleme oldu, sürüm numarası değişti, ama PCI-E 3.0 ekran kartları hala çalışmıadı.

Neden bu tecrübesi olmamasına rağmen hala teorik bilgiyle hareket eden arkadaşın forumunda yazı yazıyorum? Çünkü maksadım buraya gelip insanlar vakitlerini işe yaramayan bir şeye harcamasın istiyorum.

Sonuç: PCI-E 3.0 ekran kartı takmak isteyen varsa bu ana karta takamaz. Ana kartını değiştirmek zorunda. Bunun dışında keyfi yere güncelleme yapmaya çalışırsanız da ana kartınızdan olabilirsiniz.

Ben kimseye tecrübemi veya birilerinin videolarına bakma ihtiyacım yok. Aldığınız cezaları gururdan bahsettiğiniz kendinize yediremediniz heralde sataşmaya çalışıyorsunuz.
Hayaller kurup ekran kartını konuya kendiniz dahil edip sonra benim ağzımdan uyar dermiş gibi yazılar yazmanız da acizliğinizi göstermektedir. Ceza almak istemiyorsanız kurallara uyacaksınız boş laflar ile milleti kandırmaya çalışmamanız gerekir. Hayatı da torpil üzerine döndüğünü sanıp iftiralar atıp madalya kazanmaya çalışman da bir diğer acizlik belirtisidir.
Bir de kaynak belirtmeden paylaşanlara hakkını helal etmiyormuş bak hele bak.
Sizi mi dert aldı da zorunuza gidiyor? Yada asalaklara olan sevecenliğinizden dolayı mı bu sözleriniz?

Zoruma giden şey bizim insanımızdan saf olan kesimin konuyla alakalı bilgisiz birileri tarafından (seni kastediyorum) isteyerek veya istemsizce yanlış yönlendirilmesi. Kurduğun ikinci cümlenden bir şey anlaşılmıyor ayrıca. Anlatım bozukluğu yapmadan yazı yaz.

Ekran kartını sonradan dahil ediyorsun diyorsun ya hani, bu ana karta BIOS güncellemesi yapmaya çalışanların tek amacı yeni takacağı ekran kartını çalıştırmak. Başka bir getirisi yok çünkü. Aslında BIOS güncellemesi bu ana kart üzerinde o işe de yaramıyor ama bazıları bir umutla deniyor.

Ben sana önceki mesajımda da söyledim, tek bir kişi bile yok bu ana kartın doğru düzgün BIOS'unu güncelleyebilen, güncellese bile yeni donanımını çalıştırabilen. Eline alıp denemediğin ana kart hakkında konuşup duruyorsun teorik bilginle. İki defa söyledim hala anlamıyorsun, bunun gibi adı sanı bilinmedik eski ana kartlarla ilgili pek tecrüben yok.

Kaynak belirtmeden paylaşanlara hakkını helal etmediğini söyleyerek kendini küçük düşürmüşsün. Hakkını helal etmediğin için değil tabii ki, şu yüzden küçük düşürmüşsün: Aklı olan herhangi biri, kimsenin başarılı bir güncelleme yapamadığını gördüğünde "ne diyor yahu bu adam?" diye düşünür.

Aslında bunu biraz daha argo biçimde düşünür de sen herhangi bir şeyi kendinden daha iyi bilen birinin her sözünü şahsi hakaret veya sataşma olarak algıladığın için bu şekilde yazıyorum.

Hayaller kurup ekran kartını konuya kendiniz dahil edip sonra benim ağzımdan uyar dermiş gibi yazılar yazmanız da acizliğinizi göstermektedir.
Senin ağzından uyar dermiş gibi? Konuya kendim dahil edip? Buyur kendi mesajın:

upload_2017-5-2_13-31-38.png

Buyur, hafızan tazelensin biraz. "Ayrıca taksa da çalışmaz dediğin de yanlış".

Hayır, yanlış falan değil. PCI-E 3.0 bu ana kartta çalışmıyor. Zaten konunun ilk sayfalarına git insanlar yeni ekran kartı için BIOS güncellemek istediğini açıkça belirtiyor. GTX 960 diyor PCI-E 3.0 dememiş ki diyorsun :D. Adam direk PCI-E 3.0 olan ekran kartını yazmış işte. Şu da örnek:
upload_2017-5-2_13-33-35.png

Bu da başka bir örnek:

upload_2017-5-2_13-35-33.png

Senin bir dediğinle başka dediğin tutmuyor o sıkıntı. İkinci resimdeki mesaja o ana kart o ekran kartını çalıştırmaz yazmışsın, daha güncel mesajda ben aynısını söylediğimde yanlış demişsin.
upload_2017-5-2_13-47-24.png

upload_2017-5-2_13-49-12.png

Şimdi öyle bir şey demediğini iddia ediyorsun. Gerçek hayatta da bu kadar komik misin acaba sen? :D

Niyetim seni küçük düşürmek değil yanlış anlama, insanlar şu ana karta BIOS güncellemeyle zaman kaybetmesin, işe yaramadığını bilsin istiyorum.

Tüm üyelere tekrar söylüyorum: Eğer bu başlıktaki ana karta sahipseniz ve sebepsiz yere BIOS güncellemesi yapmak istiyorsanız uzak durun, ana kartınızın işlevini yitirme riski var. Eğer yeni bir ekran kartı aldınız (PCI-E 3.0 olan) ve ekran kartı bu ana kart üzerinde çalışmıyor ise ki %99.998 çalışmayacak, BIOS güncellemesi yapmaya çalışmanız tecrübe ile konuşuyorum, fayda etmiyor. Denemek isterseniz son çare olarak deneyin, çünkü zaten ekran kartını satın almış ve kutusunu açmış bulunduğunuz için muhtemel olarak iade almayacaklar, ana kartı zaten değiştireceksiniz.

Son düzenleme:
Ekran kartını sonradan dahil ediyorsun diyorsun ya hani, bu ana karta BIOS güncellemesi yapmaya çalışanların tek amacı yeni takacağı ekran kartını çalıştırmak. Başka bir getirisi yok çünkü. Aslında BIOS güncellemesi bu ana kart üzerinde o işe de yaramıyor ama bazıları bir umutla deniyor.
Bu senin görüşün. Biz BIOS güncellemesini güncel ve sağlıklı kullanmak için yaptırıyoruz.
Zoruma giden şey bizim insanımızdan saf olan kesimin konuyla alakalı bilgisiz birileri tarafından (seni kastediyorum) isteyerek veya istemsizce yanlış yönlendirilmesi.
Hala zoruna gittiğini kabul edemiyorsun :)
Ben sana önceki mesajımda da söyledim, tek bir kişi bile yok bu ana kartın doğru düzgün BIOS'unu güncelleyebilen, güncellese bile yeni donanımını çalıştırabilen. Eline alıp denemediğin ana kart hakkında konuşup duruyorsun teorik bilginle. İki defa söyledim hala anlamıyorsun, bunun gibi adı sanı bilinmedik eski ana kartlarla ilgili pek tecrüben yok.
Senin ne dediğin beni ilgilendirmiyor çünkü saçmalayanlara teknik bilgi paylaşmam.
Kaynak belirtmeden paylaşanlara hakkını helal etmediğini söyleyerek kendini küçük düşürmüşsün.
Yine senin düşüncen. Diğerleri farklı düşünüyor.
Senin ağzından uyar dermiş gibi? Konuya kendim dahil edip? Buyur kendi mesajın:
Yazılanı iyi okumadığın yine belli ediyor kendini :) Orada yazdıklarını boşa çıkarttığının farkında değilsin.
Adamın yazdığını dahi okuyamıyorsan sana daha ne anlatayım. Anlamıyorsun.
Senin bir dediğinle başka dediğin tutmuyor o sıkıntı. İkinci resimdeki mesaja o ana kart o ekran kartını çalıştırmaz yazmışsın, daha güncel mesajda ben aynısını söylediğimde yanlış demişsin.
Gözlerin gerçekten kör heralde verdiğin resimler hep beni haklı çıkarıyor ama farkında değilsin.

Bıos dosyan:
IPXSB-H61-PEGA-2202-4M.rar — Yandex.Disk
IPXSB-H61-PEGA-2202-4M.rar - Google Drive
Bıos sürümü: 2202
____
Ekran kartın temizlenip macun yenilemesi yapılması lazım.
Bilgisayarda virüs var Malwarebyte ile tara ve temizle.
Firmware güncel değil güncelle:
GH24NS90_IN01-02(ew).zip — RGhost — Dosya paylaşımı
____
Sürücülerin:
Realtek
SID:1669843 olanı yükle.

Realtek
64bits Vista, Windows7, Windows8, Windows8.1 Driver only (Executable file) olanı yükle.

Chipset sürücün:
Link

AMD sürücülerini denetim masasından kaldır(AMD ne varsa) DDU ile de AMD sürücülerini kaldır.
Sonra bunu yükle:
Download Not Complete
(IDM ile indir)

BIOS Sürümü 2206 yı yükleyebilirmisiniz ? Paylaşılan dosya 2202 cünkü.

Bir önceki sayfayı okursanız görebilirsiniz.

Hayır bir önceki verilen sayfadakı BIOS'da da 2206 yazıyor ama BIOS güncelleyince 2202 oluyor.

Güncelleme işlemini videolu olarak atmıştım.

Verilen dosyalar 2202 BIOS'a ait.

IPXSB-H61 2206.rar

Verdiğiniz indirme bağlantısı budur.

Bir önceki sayfayı zaten okudum.

Siz mümkünse 2206 BIOS'u arşivinizde varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla.

Hayır Bir Önceki verilen sayfadakı bios da da 2206 yazıyor ama bios güncelleyince 2202 oluyor.

Güncelleme işlemini videolu olarak atmıştım.

Verilen dosyalar 2202 bios'a ait

IPXSB-H61 2206.rar

verdiğiniz indirme bağlantısı budur

Bir önceki sayfayı zaten okudum.

Siz mümkünse 2206 biosu arşivinizde varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla
Murat'ın o ana kart ile ilgili tecrübesi yok. O ana kartın BIOS'unu güncellemek sana bir şey kazandırmayacak. Eğer yeni ekran kartı için uğraşıyorsan yeni ana kart almak zorundasın. Çünkü o ana kart PCI-E 3.0 ekran kartlarında sorun çıkarıyor, açılmıyor sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı