Çözüldü POCO X3 Pro PixelExperience ROM OrangeFox kurulum hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ghaouth

Hectopat
Merhaba, bugün akşam cdroid ROM'unu indirmek istedim çünkü bundan önce kullandığım Pixel OS ROM'unun şarj tüketimi çok kötüydü. Cdroid'i kurmaya başladım, ancak kurulum sırasında bile aşırı kasma ve ısınma sorunlarıyla karşılaştım. Kurulum tamamlandıktan sonra arayüzde ve Google Play'de donmalar ve kasmalar yaşamaya başladım. Bu sorunlarla başa çıkmak için PixelExperience'i kurmaya karar verdim ve gerekli dosyaları indirdim. TWRP'ye girdiğimde dahili hafıza 0 MB olarak gözüküyordu ve her tekrar başlattığımda aynı hatayla karşılaşıyordum.

OrangeFox'u yükleyip format data yaptıktan sonra klasik ROM yükleme işlemlerini gerçekleştirdim. "reboot System" yaptıktan sonra tekrar OrangeFox'a atıyor. Sanırım bir yerde bir hata yapmış olabilirim ama kesin olarak nerede olduğunu bilmiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Yeni olduğum için burada ne yapmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, bugün akşam cdroid ROM'unu indirmek istedim çünkü bundan önce kullandığım Pixel OS ROM'unun şarj tüketimi çok kötüydü. Cdroid'i kurmaya başladım, ancak kurulum sırasında bile aşırı kasma ve ısınma sorunlarıyla karşılaştım. Kurulum tamamlandıktan sonra arayüzde ve Google Play'de donmalar ve kasmalar yaşamaya başladım. Bu sorunlarla başa çıkmak için PixelExperience'i kurmaya karar verdim ve gerekli dosyaları indirdim. TWRP'ye girdiğimde dahili hafıza 0 MB olarak gözüküyordu ve her tekrar başlattığımda aynı hatayla karşılaşıyordum.

OrangeFox'u yükleyip format data yaptıktan sonra klasik ROM yükleme işlemlerini gerçekleştirdim. "reboot System" yaptıktan sonra tekrar OrangeFox'a atıyor. Sanırım bir yerde bir hata yapmış olabilirim ama kesin olarak nerede olduğunu bilmiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Yeni olduğum için burada ne yapmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler arkadaşlar, Sorun yaşayanlar için gerçekten değerli bir çözüm olabilir. Eğer "failed to mount data invalid argument" hatası alıyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
  1. Cihazınızı recovery modunda başlatın.
  2. "Wipe" kısmına gidin ve "Advanced Wipe" seçeneğini seçin.
  3. "Data" bölümünü seçin ve onu "EXT 2" veya "EXT 3" formatına değiştirin.
  4. Ardından twrp'yi yeniden başlatmak için "Reboot Recovery" seçeneğini seçin.
  5. Cihazınız yeniden başladıktan eğer hala gözükmüyorsa "EXT 4" formatına geri dönün.
  6. Bu adımları tamamladıktan sonra depolama alanınızın normale döndüğünü görebilirsiniz.
Umarım bu çözüm diğer kullanıcılar için de işe yarar!

Muhtemelen sistem sıfırlama işlemi yapmanız gerekiyor ki depolamanız yeniden normal görünebilir olsun.
Ek olarak konudan biraz bağımsız ama ArrowOS deneyin derim. Kullandığım kadarıyla performans ve batarya tüketimi olarak iyi. Sistem açılış hızı da gayet iyi.
12-13 saat boyunca Pixel Experience Android 13 sürümünü kullanıyorum ve kesinlikle PixelOS ve CRDroid'den daha iyi bir performansa sahip olduğunu söyleyebilirim. Poco X3 Pro gibi bir cihaz için ROM arayışında olanlar için oldukça kullanışlı olabilir. Devamında tekrar bir ROM arayışında olursam, Arrow OS'u kesinlikle deneyeceğim. Bilgi için teşekkürler.

Geri
Yukarı