Port forwarding nedir ve nasıl yapılır?

Daha fazla  
Başka hiçbir oyunda değil ama sadece Rainbow Six Siege'de yoğun lag oluyor. İnternette yaşadığım sorunu yaşayan başkaları da olmuş mu görmek için arama yaptım. Ubisoft forumlarında bir kullanıcı benim başıma gelen şeyi bire bir tarif etmiş. (Fotoğrafını ekliyorum) Daha sonra bir Ubisoft çalışanı "port forwarding"den bahsetmiş ama ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. (Fotoğrafını ekliyorum) Ben o mesajda Ubisoft çalışanı tarafından bırakılan linke tıkladım ve gerekli adımları izledim ancak "port forwarding"in ne olduğunu ve nasıl yapılacağını bilmediğimden sonlara doğru bıraktım.

Screenshot_20190806-220148_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20190806-220129_Samsung Internet.jpg

Son düzenleme:
Screenshot_20190807-204500_Gallery.jpg
Screenshot_20190807-201938_Gallery.jpg
Screenshot_20190806-221129_Samsung Internet.jpg
@Eric Sanchez hocam port forwardingin ne olduğumu büyük ölcüde anladım. Ancak son bir adım kaldı. O da hangi numarayı nereye girmem gerektiği. Youtube üzerinde Rainbow Six siege için port forwarding yapmayı gösteren bir video buldum ancak o sayfayla benim reuter'ımın port forwarding sayfası arasında farklar vardı ve Youtube videosunu çeken kişinin yaptığının bire bir yapamadım.

Yukarıya bazı resimler yüklüyorum

1-Benim reuter'ım için gerekli port forwarding sayfası
2-Adamınki
3-Ubisoft'un verdiği ve hangisini nereye yazacağımı bilmediğim portlar

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190807-204405_Gallery.jpg
    Screenshot_20190807-204405_Gallery.jpg
    362,8 KB · Görüntüleme: 55
Hocam birkaç saat sonra bakacağım, şimdi çıkmam gerek.👍🏻
Hocam sarı ile işaretlediğim yerlere 10000 yazmayı düşünüyorum. Kırmızıya dokunmayacağım. Ve maviyi de UDP yapmayı düşünüyorum. Ayrıca bunları aldığım videonun ekran görüntüsünü de tekrar bırakıyorum
20190808_111004.jpg
Screenshot_20190807-201938_Gallery.jpg

Edit: İşe yaramadı

Son düzenleme:
Hocam siz buradaki rehberi aynen takip ettiniz mi?

Evet. Ancak baktım kendim yapamıyorum, Ubisoft Support ile iletişime geçtim. İlk olarak bilgisayarımın kendi IP'sini statikleştirdim. Daha sonra listeledikledi bütün UDP ve TCP Portları forwardladım. Sorun çözülmüş gibi duruyor ancak girdiğim maçlara denk gelen oyuncularda bir tuhaflık var. Yenilince kimseyi hack yapmak ile suçlama gibi bir huyum yoktur ancak hakikaten auto-aim kullananlar görmeye başladım. Oyuncular ya hiçbir şey söylemiyor, ya da sürekli birbirlerine hakaret ediyorlar. Yakında forwardladığım portların fotoğrafını yüklerim

@Eric Sanchez
20190808_190542.jpg

Edit: İşe yaramadı. Sadece bir gün hiçbir sıkıntı olmadı sonra tekrar başladı. Editlemeyi unutmuştum şimdi düzeltiyorum. Hem Türkçe hem İngilizce internette ne bulabildiysem okudum ve port forwarding yapmasına rağmen sorunu çözemeyen epey bir insan var. Ubisoft'a da defalarca yazdım ama hiçbir şekilde çözemeyince dediler ki "internet sağlayıcınızla iletişime geçin". Saçmalığa bak! "Şeyy...RainbowSix'te lag oluyor ama başka hiçbir oyunda olmuyor" mu diyeceğim adamlara? Kesin çözerler. Kesinlikle Ubisoft kaynaklı bir sıkıntı. İnsanlar 2 yıldır böyle sıkıntılar yaşıyor ve çözmenin kesin bir yolu (şimdilik) yok gibi. Birkaç gün içinde oyunu bir aylığına sileceğim ve tekrar deniycem, edit gelir yine.
Edit 2: Başka hiçbir oyunu wifi üzerinden oynarken sıkıntı yaşamasam da R6 oynarken çok fazla lag oluyordu. Ethernet kablosu kullanmaya başladıktan sonra bir sorun kalmadı ortada. Sadece bir tane oyunun sorun çıkarmış olması tuhaf geldi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı