PS5 vs Xbox

Korewa

Centipat
Daha fazla  
Bie Gaming laptopum var ama NextGen'i de tatmak için konsol almayı planlıyorum. Onda NBA2k, FC24, Forza veya hikaye oyunları oynamak istiyorum, sizce PlayStation 5 mi? Xbox mu?

O fiyatlara masaüstü sistem toplayıp gamepad ile oyun oynamak bana daha mantıklı geliyor. Önceden konsolların (özellikle PS'in) exclusive oyunları vardı ve bilgisayarlardan fiyatları ucuz olduğu için konsol tercih ediliyordu. Xbox series ile PS5'e geriye dönük uyumluluk getirdiler ve PS4 ile Xbox One oyunlarını oynama hakkı tanıdılar. PS alacaksan saydığın oyunlar dışında aşırı bir exclusive oyunu yok. Xbox alacaksan Game Pass ile ucuza çoğu oyunu deneyimleyebilirsin.

Xbox oyunları PC'ye çıktığı gibi geliyor. PC'ye çıkmayan hala PS exclusiveler var. PS5 alın.

oyun fiyatları ne alemde PS5'te aynımı Xbox'la ya da PS Plus falan
@Korewa PS5 derim. Xbox'ın hiçbir anlamı yok. Bir bilgisayardan farksız hatta Sony oyunları vs. yok

Xbox oyunları PC'ye çıktığı gibi geliyor. PC'ye çıkmayan hala PS exclusiveler var. PS5 alın.

Anladım sağ olun Spider-Man vs oyunları ile nextgeni tatmak ayrı bir güzel olur.

Eğer oyunlara verebilecek bütçen varsa PS5. Daha ekonomik olsun, gamepass takılırım diyorsan Xbox. Almadan önce şunu da belirteyim. PS5 almanın bu ikili arasında en büyük artısı daha sonra satması. PS5 piyasası Xbox'a göre çok çok daha canlı. Misal PS5 satmak 1 ay sürüyorsa xbox satmak 3 ay sürebiliyor, ayrıyeten şunu da yapabiliyorsun: mesela PS5 satın aldın ve Xbox'a geçmek istiyorsun. Takas ilanı açıp neredeyse hiçbir ekstra ücret ödemeden Xbox'a geçebilirsin. Tam tersi Xbox için çok geçerli değil ama mesela.

Şunu da cevaplayayım. İlk cümlemi yazmamın sebebi oyun fiyatları. Xbox tarafında nasıl bilmiyorum, ama PS5 tarafında çok tuzlu. Yeni çıkan bir 1. parti Sony oyunu veya exclusive (Rise Of The Ronin, Spider-Man 2, Steller Blade) 2000 TL'den çıkıyor. Plus ücretleri de yine çok pahalı, 2700 lira yıllık deluxe, 2400 lira extra fiyatları. İlk plus alışında indirim veriyor, duluxe paketi 2000 liradan alabilirsin. Plus güzel bir şey ama Gamepass gibi çıkan oyun ilk günden eklenmiyor. Mesela GOW Ragnarok çıkalı 2 sene olacak, hala plusta yok. Önce ki çıkmış oyunların çoğu burada var, plus üzerinden bitirsin bunları. Kutulu oyun alayım, koleksiyon yapayım dersen işin daha da yaş. Yeni çıkmış bir oyunda en az 500, ortlalama 750 lira gibi bir fiyat farkı ödemen gerekecek. Tabii ki artısı da var; ileride elinden çıkarabilirsin, veya takasta da kullanabilirsin. Aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin yardımcı olurum. :)

Sanırım bu oyun kadar hayatımda daha gaz boss savaşları olan bir oyun oynamadım bu arada. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı