Psikaytriye gitmek pilotluğa engel mi?

c9inf

Hectopat
Bundan 2 yıl önce psikiyatriye gitmiştim. Ailemin baskıcılığı ve çevremden dolayı sürekli kafam bulanıyordu ve derslere odaklanamıyordum. Psikiyatriste anlattığımda bana ritalin verdi, işe yaramazsa antisepresan vereceğini söyledi. Evet, antidepresan istedim ama onun da işime yaramadığını görüp bıraktım. Toplam ilaç kullanımım 2 kutuyu geçmez ve hastalık tanısı koyulmadı diye biliyorum (yani en azından e-Nabız'da göremedim). Şu anda da çok kötü derecede sosyal anksiyete yaşıyorum ve psikiyatriye gitmeyi düşünüyorum. Pilotaj okumak istiyorum ama bu durumun bana zarar vereceğinden endişeliyim. Bu konuyu bilen biri yardımcı olabilir mi?
Toplamda 4 kere psikiyatriye gittim 1 muayene 3 kontrol. e-Nabız'da görünüyor, başka da psikiyatri geçmişim yok.

E-Nabız'da görünen bir muayenen veya kullandığın psikiyatrik bir ilaç varsa evet havayolu firmalarına girmene engel yaratabilir.
Bilge kişi, klasik ergen dertlerimle psikiyatri anksiyete ilacı verdi. Hafif bir ilaçla üç bilemeden dört tane içtim biliyorum sıkıntı yaratır ama tanı konulduysa sildirebilir miyim? Ben iyi bir insanım kimsenin hakkına girmek istemem, vicdanım da rahat böyle basit bir konudan, cahilliğimden hayallerime ulaşamamam çok saçma geliyor.

Tanı konulup konuşmadığı, sicilimi işleyip işlemediğini nereden öğrenebilirim bilge kişi?

tanı konulduysa sildirebilir miyim?
Bunu psikiyatri doktoruna sormalısın. Bildiğim kadarıyla tanı silme işlemi yapmazlar. Ama yine de uzmanı daha iyi bilir.
Tanı konulup konuşmadığı, sicilimi işleyip işlemediğini nereden öğrenebilirim bilge kişi?
E-nabız’ını aç. İlaç, hastalık, muayene, hastane ziyareti, tanı, vb. geçmişle ilgili her şeyi detaylarıyla incele. Oraya işlenmiş olan her şey seni takip eder. İster aile hekimliği ister profesör olsun her şey orada kayıtlıdır.

Panik atak ve anksiyete tedavisi uzun süren ve tekrarlaması mümkün psikolojik hastalıklardır. En başta kendiniz olmak üzere başkalarının da hayatlarını riske sokarsınız pilot olursanız. Zaten yapılacak kontrollerde durumunuz açığa çıkartılacaktır. Bence pilot olma projenizi rafa kaldırıp bir başka hedefe yönlenmeniz başta siz hepimizin sağlığı için en doğrusu olacaktır..

Yeni konular

Geri
Yukarı