R5 2600 sisteme yükseltme önerisi

Hocam SD kullanabilmem için NVIDIA ekran kartı almam gerekiyordu o yüzden 7800XT ya da farklı bir Radeon kart bakamadım. Attığınız 17 bin liraya olan 4060 Ti da taksite fark koyuyor yine 18+ bir rakama geliyor. 12 GB RTX 4070 olabilirdi aslında am VRAM olarak 4060 Ti 16'nın altında kalıyor. Kullanacağım yazılım için 3090 öneriliyor aslında ama o kadar bütçem yok maalesef :( yine de araştırmaya devam ediyorum siparişi iptal edebilirim, yorumların için teşekkür ederim.

İkinci el 3090 15 16 liraya bulunur. Çok da iyi olur senin için.

Hocam selam,

Şu işlemci ve ekran kartını ziraat Bankkart indirimiyle beraber 27.150 TL'ye sipariş geçtim.
(Taksit ve indirim seçeneklerinden dolayı Vatan'ı tercih ettim)

Dediğiniz işlemci soğutucusunu da alacağım. BIOS güncellemesi yapıp bu parçaları yerleştirdiğimde kullanabilirim değil mi? Az çok PC parçalarından anlıyorum ama uzman değilim, sence bunları takmak için prof. Destek alınır mı? Yoksa halledebilir miyim dikkat etmem gereken noktalar konusunda tecrübelerini aktarabilirsen çok sevinirim.

Teşekkürler.

BIOS güncellemesi yapıp bu parçaları sorunsuz kullanabilirsin ve elin tornavida tutabiliyorsa çok rahat bir şekilde aldığın parçaları takabilirsin.

BIOS güncellemesi yapıp bu parçaları sorunsuz kullanabilirsin ve elin tornavida tutabiliyorsa çok rahat bir şekilde aldığın parçaları takabilirsin.
Hocam merhaba, parçalar bugün geldi. Biraz önce montajını tamamladım. Bios güncellemesi yaptım ve display driverları kaldırdım montajdan önce. Fakat görüntü alamıyorum siyah ekran geliyor sadece. Hem işlemci fanları hem ekran kartı fanları dönüyor. Hdmi ile bağladım displayport mu gerekir yoksa farklı bir sebebi olabilir mi? Ramleri söktüm taktım ama sonuç değişmedi

Hocam merhaba, parçalar bugün geldi. Biraz önce montajını tamamladım. BIOS güncellemesi yaptım ve display driverları kaldırdım montajdan önce. Fakat görüntü alamıyorum siyah ekran geliyor sadece. Hem işlemci fanları hem ekran kartı fanları dönüyor. HDMI ile bağladım DisplayPort mu gerekir yoksa farklı bir sebebi olabilir mi? RAM'leri söktüm taktım ama sonuç değişmedi.

HDMI ile bağlasan bile görüntü alabilmen lazım eğer görüntü alamıyorsan anakarta bağla HDMI kablosunu öyle dene görüntü geliyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı