Çözüldü Razer BlackShark V2 kulaklık mikrofondan cızırtı çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alican_123

Hectopat
Daha fazla  
Razer BlackShark V2 kulaklık alalı 3 4 ay ya olmuş ya olmamıştır. İşten geldim Online oyuna girdim, takım benden sadece cızırtı çıktığını söyledi. Oyunu kapatıp mikrofon testi yaptım sesim hiç çıkmıyor sadece cızırtı çıkıyor. Ne yapmam lazım? Razer'a ticket açacaksam nasıl açarım?

Çözüm
Hocam yukarıda attıklarım Donanım Arşivi forumundaki çözümler ben de BlackShark v2X vardı aynı sorunu yaşıyordum ve böyle çözmüştüm. Ardından Mic cızırtısı başladı onu da bu YT videosu ile çözdüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ARKADAŞLAR ÇÖZDÜM!!!!! Nasıl yaptım tam olarak ben de bilmiyorum, 3 saat boyunca aynı ayarlar kısmında döndüm dolaştım. En sonunda Aygıt Yöneticisi>Ses, oyun ve ... ayarları kısmından Realtek'i devredışı bıraktım ve PC'yi yeniden başlattım. Geri açınca Realtek'i tekrar etkinleştirdim ve sorun çözüldü. Kısa devre yapmış gibi bir şey oldum galiba ama şu an gayet güzel çalışıyor mikrofon.
Aynı kulaklık bugün elime ulaştı ve şu şekilde yaptığım ayarla sorunu çözdüm.
Öncelikle realtek audio console girip sağ üstten ayarlar sekmesini açıp kayıt aygıtı bölümündeki ikinci seçeneği işaretledim. Yani Tüm giriş jaklarını bağımsız giriş aygıtları olarak ayırın seçeneğini. Sonra sırayla önce jaklardan birini takıp kulaklık olarak belirledim sonrasında diğer jakı takıp mikrofon olarak belirledim ve sorun çözüldü.
1687039836182.png

Arkadaşlar çözdüm! Nasıl yaptım tam olarak ben de bilmiyorum, 3 saat boyunca aynı ayarlar kısmında döndüm dolaştım. En sonunda aygıt yöneticisi>ses, oyun ve... Ayarları kısmından Realtek'i devre dışı bıraktım ve PC'yi yeniden başlattım. Geri açınca Realtek'i tekrar etkinleştirdim ve sorun çözüldü. Kısa devre yapmış gibi bir şey oldum galiba ama şu an gayet güzel çalışıyor mikrofon.
Öncelikle Realtek Audio Console girip sağ üstten ayarlar sekmesini açıp kayıt aygıtı bölümündeki ikinci seçeneği işaretledim. Yani tüm giriş jaklarını bağımsız giriş aygıtları olarak ayırın seçeneğini. Sonra sırayla önce jaklardan birini takıp kulaklık olarak belirledim sonrasında diğer jakı takıp mikrofon olarak belirledim ve sorun çözüldü.
Eki Görüntüle 1825487

Bir şey soracağım ama Realtek seçince benim sesler komple gidiyor neden öyle oluyor acaba?

ARKADAŞLAR ÇÖZDÜM!!!!! Nasıl yaptım tam olarak ben de bilmiyorum, 3 saat boyunca aynı ayarlar kısmında döndüm dolaştım. En sonunda Aygıt Yöneticisi>Ses, oyun ve ... ayarları kısmından Realtek'i devredışı bıraktım ve PC'yi yeniden başlattım. Geri açınca Realtek'i tekrar etkinleştirdim ve sorun çözüldü. Kısa devre yapmış gibi bir şey oldum galiba ama şu an gayet güzel çalışıyor mikrofon.
Öncelikle realtek audio console girip sağ üstten ayarlar sekmesini açıp kayıt aygıtı bölümündeki ikinci seçeneği işaretledim. Yani Tüm giriş jaklarını bağımsız giriş aygıtları olarak ayırın seçeneğini. Sonra sırayla önce jaklardan birini takıp kulaklık olarak belirledim sonrasında diğer jakı takıp mikrofon olarak belirledim ve sorun çözüldü.
Eki Görüntüle 1825487
Ben de realtek yok :D .

Ben de çözdüm kendimce. Oyun oynarken farklı jacka, konuşacağım zaman farklı jacka takmam gerek. ):

Hocam yukarıda attıklarım Donanım Arşivi forumundaki çözümler ben de BlackShark v2X vardı aynı sorunu yaşıyordum ve böyle çözmüştüm. Ardından Mic cızırtısı başladı onu da bu YT videosu ile çözdüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam yukarıda attıklarım Donanım Arşivi forumundaki çözümler bende BlackShark v2X vardı aynı sorunu yaşıyordum ve böyle çözmüştüm. Ardından Mic cızırtısı başladı onu da bu YT videosu ile çözdüm.

Teşekkürler sorun çözüldü.

Geri
Yukarı