Sürprizbozan RDR 2 finali hakkında düşünceleriniz

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bu konuyu her yere çekebilirsiniz. Ama çete lideri olarak intikamı almak Dutch'ındı ve aldı bitti gitti. Arthur Morgan yaşamaya devam etseydi bu kadar damağımızda kalmazdı bu oyun. Ters köşe olduk, hiç mi şaşırıp sinirlenmediniz intikamı almadık diye. Ben sinirlendim ve şaşırdım ama sonra gerçekçi bakmak gerekirse çete liderimiz eliyle sokup güvendiği adamın ihanetine karşılık intikamımızı aldı bizde görmüş olduk. Empati yapın Duthc'ında tek bir hayali vardı emekli olmak. Ama Arthur'u hiç bir zaman dinlemedi ve sonuçlarına katlanmak zorundaydı. Dutch denilen karakterde oyunun en önemli karakterlerinden birisi intikamı alması çok da absürt değil. Ayrıca şunu düşünün.. O kadar Arthur Morgan ile hikaye oynuyorsunuz kala kala Jhon kalıyor demek ki bu oyun Jhon üzerine kurulu aslında onun hikayesini anlatıyor. Ayrıca Arthur'un mezarına gidilmesi gerek diye bir yorum da vardı kim yaptı emin değilim. Açın haritada bakın mezar yerlerine gidin tek tek diğer çete üyelerinin mezarlarına. Başarım kazanıyorsunuz. Hatta hepsi için bir mermi sıkın. Silahınızı Arthur'un mezarına bırakın. Bunları yapın. Her görevi oyundan beklemeyin oyun içinde üretin hayal gücünüzü açın.
Dutch'a mı kaldı Arthur'un intikamını almak Allah aşkına :) O değil mi zaten Arthur'a ihanet eden? Son vurgundan önce zaten Arthur ve John'u satacağı belliydi. Arthur da önünde sonunda Dutch ve Micah ile yüzleşecekti. Son vurgundan önce yaşanan gergin havayı, çetenin dağılış sürecini bir düşün. Dutch son bir pişmanlıkla Micah'ı vurdu. Bütün olay bu aslında.

Mutlu son beklentim yoktu, ben hikaye bittikten sonra Arthur'la haritada gezen kalan yan görevleri yapmak isterdim sadece.

Ben oyunu ikinci oynayışımda Arthur ölmeden onunla yapabileceğim tüm yan etkinlikleri vs. yapıp öyle devam etmiştim. Bazı görevler Arthur ile yapılamıyor maalesef, bazı görevlere Arthur ile başlayıp John ile bitirmek zorunlu.

Bu arada Dutch'ın neden aniden Micah'yı vurduğunu merak edenler için önceden yazdığım bir yazıyı ekleyeyim.

Mount Hagen'daki çatışmadan sonra Ajan Ross ve yanındaki bir Pinkerton ajanının dağa gelerek buradaki cesedi kontrol ettikleri ve cesedin Dutch'a değil Micah'ya ait olduğunu görmeleriyle hayal kırıklığına uğradıkları görülür. Buradan Micah'nın başında ödül olan Dutch'ı tekrar kandırmaya çalışıp onu Pinkertonlara teslim etmek istediği ve bu yüzden ikilinin Mount Hagen'da buluştuğu, Dutch'ın da bunun farkına vardığı ve Micah'nın önceden beri kendisiyle çeteye ihanet içinde bulunduğunu anladığı için Micah'yı vurduğu anlamı çıkarılabilir. Ayrıca Meksika açmazı olduğu sırada Dutch kendi tarafındayken Micah'nın neden John'u vurmayıp kendilerine katılmak için ikna etmeye çalıştığı da böylelikle ortaya çıkar. Micah, John'un da başında ödül olduğu için hem Dutch'ı hem John'u Pinkertonlara teslim ederek bir taşla iki kuş vurmak istemektedir.

Hala oyunu senden daha iyi biliyorum sen oynadığın oyunu anlamamışsın tavırlarınız devam ediyor.

Oynadığımız ana karakterin ölmesinde bence çok bir problem yok hocam ya. Hatta vuruculuğunu arttırmış bile diyebilirim. Bir oyunda, bir filmde hatta bu tarz finallerde çoğunlukla başkarakterin zaferle çıkmasını ve mutlu sona bağlanmasını bekleriz o bakımdan hem tersi olması, hem de sahnenin kalitesi çok üst düzey. Arthur'un kayalıklarda gökyüzüne bakarken "En azından iyi bir insan olmayı denedim" diye iç geçirmesine kadar hissettiriyor oyuncuya.

Kesinlikle katılıyorum. Bu sönük finalin Rockstar'ın özellikle tercihi olduğu yönünde de düşünceler var oldukça yabancı forumlarda. Bilemiyoruz tabi gerçekten epilog finalini bilerek mi sönük yaptılar yoksa bu şekilde çok daha vurucu olduğunu mu düşündüler. Rockstar gibi büyük bir firmanın böyle bir yanılgıya düşeceğini zannetmiyorum ben de.
Oyunu senden iyi biliyorum tavrım yok. En sevdiğin karakterin ölüm sebebinin başlangıcını dahi bulamamış birisiysen zaten neyi tartışıyoruz?

Dutch'a mı kaldı Arthur'un intikamını almak Allah aşkına :) O değil mi zaten Arthur'a ihanet eden? Son vurgundan önce zaten Arthur ve John'u satacağı belliydi. Arthur da önünde sonunda Dutch ve Micah ile yüzleşecekti. Son vurgundan önce yaşanan gergin havayı, çetenin dağılış sürecini bir düşün. Dutch son bir pişmanlıkla Micah'ı vurdu. Bütün olay bu aslında.
Anlatmak istediğim birden fazla senaryo yazılabilirdi ki biz bu konu altında yazdık zaten.

Oyunu senden iyi biliyorum tavrım yok. En sevdiğin karakterin ölüm sebebinin başlangıcını dahi bulamamış birisiysen zaten neyi tartışıyoruz?

Anlatmak istediğim birden fazla senaryo yazılabilirdi ki biz bu konu altında yazdık zaten.
Ayrıca sadece yaşadığınız deneyimi anlamlandırmaya çalışsanız beklentinizi karşılar.

Çok doğru... Asıl olay bu zaten. Hatırlarsanız neden soygun günü Micah beyaz giyindi sadece??
Daha çok konuşulması gereken konular var bu oyun üzerinde ama ben konuyu açan arkadaşı anlayamıyorum. Oyunun bize vermiş olduklarını çözmek anlamak yerine neden böyle oldu olmaması gerekti duygu düşüncesi ile yaklaşıyor. Anlatıyorum fakat ne hikmetse oyunu bilmeme rağmen üstünlük taslıyormuşum gibi bir algıda oluşturdu üzerime. Bakın bu oyun ile ilgili saatlerce sohbet edebilirim. Ve o kadar değişik deneyimler var ki.. Online kısımda Collector mesleğinde bile hatta her meslekte bile farklı senaryolar ortaya çıkıyor. Bu oyunun final kısmına bu kadar takılmadım çünkü takıldığım bir sürü yan görevler var. Bana katılmayanlara da bu mızıka gösterisini armağan ediyorum iyi forumlar diyorum ve konuyu kendimce kapatıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben oyunu ikinci oynayışımda Arthur ölmeden onunla yapabileceğim tüm yan etkinlikleri vs. yapıp öyle devam etmiştim. Bazı görevler Arthur ile yapılamıyor maalesef, bazı görevlere Arthur ile başlayıp John ile bitirmek zorunlu.

Bu arada Dutch'ın neden aniden Micah'yı vurduğunu merak edenler için önceden yazdığım bir yazıyı ekleyeyim.

Son düzenleme:
Gözü kör bir dilenci vardı oyunda. Sanki gelecekten bize bir şeyler anlatıyordu. Açıkçası çok kale almadım söylediklerini o yüzden çok hatırlamıyorum. Söylediklerinde doğruluk var mıydı dikkat eden oldu mu?

Gözü kör bir dilenci vardı oyunda. Sanki gelecekten bize bir şeyler anlatıyordu. Açıkçası çok kale almadım söylediklerini o yüzden çok hatırlamıyorum. Söylediklerinde doğruluk var mıydı dikkat eden oldu mu?
Dilenci size bazen gizli silah ve hazine yerlerinin konumunu söylüyor. Ayrıca gelecek ile ilgili söylentileri de doğru çıkabiliyor.

Dilenci size bazen gizli silah ve hazine yerlerinin konumunu söylüyor. Ayrıca gelecek ile ilgili söylentileri de doğru çıkabiliyor.

John a peşinde birilerinin olduğunu söylemişti galiba öyle hatırladım. Spoiler vermiş oldu. Arthur a dediklerini hatırlamıyorum. Bir keresinde Arthura bir şey diyecekti o ara ortaya bir kurt çıktı ben kurta sıkınca benden uzak dur dedi cümleyi tamamlamadı 😃

🙂 Keşke 170 saat her şeyi atlaya atlaya hiçbir hikaye kırıntısı dinlemeden oynamasaydım belki o zaman anlardım neyin ne olduğunu. Sizin gibi 'hardcore' RDR2 fanı bazen istesek de olamıyoruz ne yapalım.

Mutlu son beklentim yoktu, ben hikaye bittikten sonra Arthur'la haritada gezen kalan yan görevleri yapmak isterdim sadece.
Doğru ben de isterdim açıkçası.

Bu şekilde gelecekten konuşan nehrin ortasında duran bir npc daha vardı. Tek hikayede 2 kez denk gelmiştim. Npc'nin adı deli miydi sanki hatırlayamadım. O da aynı kör dilenci gibi gelecekte iyi şeyler olmayacağından bahsediyordu sanki.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı