Realme 5 Pro yüksek sar değeri

gamer-z

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, Realme 5 Pro sipariş verdim fakat daha sonra iptal ettim. Sebebi sar değerinin yüksek olması. Kafa sar değeri: 1.280W/Kg, beden: 0.831 W/Kg.
Sadece bir sitede yazıyor. Kendi belirttikleri oranlar ise farklı. Başka model bakıyorum fakat aklım bu telefonda kaldı. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ben markanın belirttiği rakamları referans almanızı öneririm. Ayrıca gereğinden yüksek olan değerler zaten omaylanmıyor ben bu konuya genelde dikkat etmem. Ama sanıyorum radyasyona karşı hassas insanlar olabiliyor.

Bu arda baktığınız sitede Amerika standartlarına göre yazılmış.
Amerika ile Avrupa standartları farklı ölçüm birimleri kullanıyor.
Yani iPhone lar da Amerikan ölçümüne göre hesaplanmış oluyor. Onlarla karşılaştırıp daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Bunu Realme 3 Pro için de söylediler ancak iPhone 11 ile aynı sar oranına sahip Realme 3 Pro.

Son düzenleme:
Ben markanın belirttiği rakamları referans almanızı öneririm. Ayrıca gereğinden yüksek olan değerler zaten omaylanmıyor ben bu konuya genelde dikkat etmem. Ama sanıyorum radyasyona karşı hassas insanlar olabiliyor.

Bu arda baktığınız sitede Amerika standartlarına göre yazılmış.
Amerika ile Avrupa standartları farklı ölçüm birimleri kullanıyor.
Yani iPhone lar da Amerikan ölçümüne göre hesaplanmış oluyor. Onlarla karşılaştırıp daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Bunu Realme 3 Pro için de söylediler ancak iPhone 11 ile aynı sar oranına sahip Realme 3 Pro.
Başka modellerle karşılaştırma yaptım. Hiçbirinde bu kadar yüksek kafa sar değeri görmedim. Mesela SAMSUNG GALAXY A50 kafa sar değeri; 0,27W/Kg. Arada uçurum var. Alternatif olarak REDMİ NOTE 8 düşünüyorum.

Son düzenleme:
Dostum merak etme sorun yaşamazsın eğer çok istiyorsan Realme 5 Proyu. Ama yaşadığım bir olayı anlatayım ufakça. Eski telefonumun sar değerini hiç bir yerde bulamadım ama büyük ihtimal çok azdı. Şu an pazartesi gününden belli Redmi Note 8 kullanıyorum. Çarşamba gününe kadar başım ve kalbimde ağrılar hissediyordum geceleri kullanırken. Ama artık hissetmiyorum. Vücudun kendini adapte ediyor gibi bir şey. Alışıyorsun o radyasyona yavaşça. Sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Kabul edilen sınır değerlerin altında SAR.

Büyük sorun olacağını sanmam. Ancak; tabii ki baş ve vücut SAR değerleri düşük cihazları tercih edin.

Kabul edilen sınır değerlerin altında SAR.

Büyük sorun olacağını sanmam. Ancak; tabii ki baş ve vücut SAR değerleri düşük cihazları tercih edin.
ABD'de belirlenen sar değeri: 1.6 W/kg
Realme 5 pro kafa sar değeri: 1.280W/kg sınırı fazlasıyla aşıyor. 😓 Telefonu almaktan vazgeçmemin nedeni tamemen budur, yoksa çok beğendim. Şu anda Galaxy Grand 2 kullanıyorum. Daha yeni telefon almadım. Redmi note 8 128 GB alıcam. Onunda fiyatı çok artmış.

ABD'de belirlenen sar değeri: 1.6 W/kg
Realme 5 pro kafa sar değeri: 1.280W/kg sınırı fazlasıyla aşıyor. 😓 Telefonu almaktan vazgeçmemin nedeni tamemen budur, yoksa çok beğendim. Şu anda Galaxy Grand 2 kullanıyorum. Daha yeni telefon almadım. Redmi note 8 128 GB alıcam. Onunda fiyatı çok artmış.

US 1.6 ama EU 2.0

SAR değerleri her iki hattın aktif olarak çalışması halinde MAX Value olarak ölçeklenir hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı