Reeder S19 Max Pro root nasıl atılır?

Slitch

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar, telefonum Reeder S19 Max Pro. Zaten pek kral bir telefon değil, garantisinin bitmesine az kaldı, bilgisayar yok.
Nasıl root atabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. kısım
İlk önce bootloader kilidini açmak lazım. Root kısmını denemedim hovatek diye bir kanal var Unisoc Bootloader Kilidi Açma bu linkteki videoda anlatılıyor. Pardus işletim sisteminde yaptığı adımlar yapılacak ama önce video da görünen dosyaları indirdikten sonra hepsine ayrı ayrı sağ tıkla özelliklerine gir uygulama gibi kullan veya ona benzer bir onay kutusu var onu işaretle. Pardus terminal de adb komutlarını çalıştırabilmek için kod yazılıp kütüphanesi yükleniyor. Yükleme olunca telefonda geliştirici seçeneklerinde usb hata ayıklama ve oem kilit açma seçeneğini aç. Telefonu bağla Terminale adb reboot bootloader yaz sonra enter tuşuna bas telefon fastboot mode da açılsın. Sonra videodaki adımları yap. Flash belleğe veya sanal makineye de Pardus kurabilirsin benim bilgisayarımda kastığı için. Ben Pardus'u ikinci işletim sistemi olarak kurdum çok zor değil bu kısımlar Unisoc işlemcili telefonlar için root ile ilgili videoları da var ama ben onları denemedim muhtemelen onlarda işe yarar. Ben sadece bootloader kilidi kırdım. Root kısmını deneyebilirsem yazarım. Bu tip telefonlarda işlemler çok zor sabrına kalmış.

2. kısım yani bootloader kilidi açtıktan sonra root işlemi. Ama ben bu kısmı daha yapmadım. Bağlantısını bırakayım yapabilirsem buraya yazarım adımları

Son düzenleme:
Bu cihazın üzerinde amatör olarak ben de çalışmaya başladım. Reeder'in sitesinden stock firmware silinmiş, haliyle hangi disk bölümü hangi adres üzerinde olması gerektiği bilinemeyeceğinden çok fazla ilerleme kaydedemedim. Bu cihaz aslında UMIDIGI A13 Pro'nun biraz kırpılmışı, UMIDIGI'nin sitesinden .pac dosyaları çektim. tam olarak aynı anakart diyemeyebilirim. Reeder S19 Max Pro g2207hud_v1_6b... iken A13 Pro - E (farklı bir revizyon şu an çözebilmiş değilim) g2207hud_v1_6c... olarak geçiyor. Yanlışlıkla ve şansla researchDownload aracında FDL1 ve FDL2'yi seçtikten sonra bootlogo'nun tick'ini kaldırmayı unutunca telefon birden UMIDIGI logosuyla açıldı, kesinlikle çok şanslıydım ya denk geldi ya da doğru yedeği aldım ancak henüz linux ortamında diğer .img dosyalarını açıp içine bakmadığım için iki cihazın disk bölümleri aynı diyemiyorum, şu an bu metot ile istenilen bootlogoyu ayarlayabilirsiniz. Elimde bu cihazın orijinal yazılımı olsa gönül rahatlığıyla kurcalayacağım böyle çok tehlikeli aşırı temkinli olmak gerekiyor. Ayrıca telefon kendini HXY S19 Max Pro olarak görüyor, HXY markasına ulaşamadım daha fazla .pac dosyasına erişip aynı anakartı denk getirmek için ancak bazı UMIDIGI cihazlar da HXY olarak listelenmiş, root'a giden (benim için cihaz üzerinde native arm linux çalıştırmaya giden) süreç biraz sancılı başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı