Rimworld alınır mı?

shyzeq

Hectopat
Zamanında oyunu 57TL ye almadığım için çok pişmanım, hep güzel bir indirime girer diye bekledim ama şuan baya pişmanım. Bu aralar koloni kurma oyunlarına biraz merak saldım ve dwarf fortress gibi ağır bir oyuna başlamadan önce Rimworld ile başlayayım dedim. Oyun herşey dahil 900TL civarı ediyor, sizce bu fiyata alınır mı?

Hayır bence alınmaz. Herşey dahil diye kastettiğiniz şey DLC'Ler olabilir ki onlar elzem değil. oyun zaten modlanmaya açık modlarla Dlc'deki içeriklerin daha fazlasına sahip olabilirsiniz.

Rimworld de ağır bir oyun diye biliyorum. Eğer bu türe vakit ayırabilecekseniz kesinlinkle parasının karşılığını verir. Bu oyunun önceden de çok indirime girmediğini hatırlıyorum. Eğer ülkeye özel bir indirime girmeme varsa, yeni fiyatlandırma ile daha çok indirime girebilir. Bence dolara geçmesini bekleyin.

Bu tarz oyunlar öğrenmek ve eğlenmek için vakit istiyor.

Hayır bence alınmaz. Herşey dahil diye kastettiğiniz şey DLC'Ler olabilir ki onlar elzem değil. oyun zaten modlanmaya açık modlarla Dlc'deki içeriklerin daha fazlasına sahip olabilirsiniz.
Evet hocam DLC dahil 900 civarı ediyor, sizce DLC'leri almaya değer mi yoksa tek başına da keyif alır mıyım?

Evet hocam DLC dahil 900 civarı ediyor, sizce DLC'leri almaya değer mi yoksa tek başına da keyif alır mıyım?
Tek başına kesinlikle alırsınız. Dediğim gibi rimworld zaten geniş çevreye sahip bir oyun. aklınıza gelebilecek her türlü mod mevcut neredeyse. ki Ben modsuz-Dlc'siz oynuyorum oyun bu haliyle yetiyor bana şimdilik.

Rimworld de ağır bir oyun diye biliyorum. Eğer bu türe vakit ayırabilecekseniz kesinlinkle parasının karşılığını verir. Bu oyunun önceden de çok indirime girmediğini hatırlıyorum. Eğer ülkeye özel bir indirime girmeme varsa, yeni fiyatlandırma ile daha çok indirime girebilir. Bence dolara geçmesini bekleyin.

Bu tarz oyunlar öğrenmek ve eğlenmek için vakit istiyor.

Dolar'a geçtiği zaman ya ABD fiyatına dönüşecek ya da muhtemelen CIS -USD fiyatına benzer bir fiyat göreceğiz.

ABD fiyatı 35 Dolar indirim dönemlerinde ise 28 Dolar,
CIS - USD fiyatı 16.5 Dolar indirim dönemlerinde ise 13.2 USD'ye iniyor. Yani en indirimli göreceğimiz hali bile muhtemelen 400 TL'ye yakın olacak. O yüzden ben alınacaksa şimdi alınmasını tavsiye ediyorum.

Ben 51 TL'ye düşmüş iken Full DLC 172 TL'ye aldım. Kendi kanaatimce 172 TL'lik fırsatı kaçırsaydım hayatta 900'e geri almak istemezdim. Zengin olsan bile çok pahalı tabii CS kasa satma olayı yapmıyorsan. Karar senin.

Ayrıca biotech DLC'si ile çocuk yapabiliyorsun o kadar DLC önem arz ediyor. DLC'ler oyunu bayağı renklendirip oynanış süreni uzatır. Ayrıca bazı modlar için DLC gerekiyor. Bazıları gerekmiyor. Dediğim gibi sana lazım olan bilgileri verdiğimi varsayıyorum.

Ben 51 TL'ye düşmüş iken Full DLC 172 TL'ye aldım. Kendi kanaatimce 172 TL'lik fırsatı kaçırsaydım hayatta 900'e geri almak istemezdim. Zengin olsan bile çok pahalı tabii CS kasa satma olayı yapmıyorsan. Karar senin.

Ayrıca biotech DLC'si ile çocuk yapabiliyorsun o kadar DLC önem arz ediyor. DLC'ler oyunu bayağı renklendirip oynanış süreni uzatır. Ayrıca bazı modlar için DLC gerekiyor. Bazıları gerekmiyor. Dediğim gibi sana lazım olan bilgileri verdiğimi varsayıyorum.
Hocam peki sadece biotech dlc sini alsam olur mu? Şuan oyunu aldım fakat tam tadını çıkaramam diye korkuyorum.

Hocam peki sadece biotech DLC'sini alsam olur mu? Şu an oyunu aldım fakat tam tadını çıkaramam diye korkuyorum.

Her biri birbirinden iyi ama hepsini alamayacaksanız en mantıklısı biotech olur. Biotech > royality > ideology DLC sıralaması böyle. Biotech alıp modlar kurarsanız rahat mis gibi oyununuzu oynayabilirsiniz zevkle.

Bende saf halini 320 TL'ye almayı düşünüyorum. Base kurma, hayatta kalma oyunlarını severim. Hali hazırda rimworld tarzında, going mediavel ve stranded alien dawn oyunlarını da az çok oynadım.
Rimworld ise biraz oynanış olarak prison architecte de benziyor. Oynanış olarak beni neler bekliyor farklılık veya benzerlik olarak ?

Geri
Yukarı