Çözüldü Riot Games oyunları Pop!_OS'a nasıl yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Plasma0

Picopat
Daha fazla  
1) Riot Games ve Xbox oyunlarını Pop!_OS'a nasıl indirebilirim? Lutris'ten LoL'ü denedim ama bir türlü açamıyorum LoL'ü, başka yolu var mı?

2) Pop!_OS nasıl masüstüne uygulama atılır?

Çözüm
1) Riot Games ve Xbox oyunlarını Pop!_OS'a nasıl indirebilirim? Lutris'ten LoL'ü denedim ama bir türlü açamıyorum LoL'ü, başka yolu var mı?

Maalesef Xbox oyunlarını indiremezsin.
LoL konusunda son birkaç aydır sürekli olarak git gel yaşıyor LoL ki birkaç ay içinde tamamen desteği kesilecek. Çünkü tıpkı Valorant'ta olduğu gibi Vanguard AC getirecek. Bu da oyunun Linux tarafında çalışmasını imkansız hale getiriyor.
Eklenti yöneticisi uygulamasını indirip Desktop icons NG'yi ekleyerek masaüstüne öge ekleyebilirsin.
Pop Shop'ta eklenti yöneticisi uygulaması varsa oradan indirebilirsin yoksa aşağıdaki kodu girerek indirebilirsin.

Bash:
sudo apt install gnome-shell-extension-manager

Maalesef Xbox oyunlarını indiremezsin.
LoL konusunda son birkaç aydır sürekli olarak git gel yaşıyor LoL ki birkaç ay içinde tamamen desteği kesilecek. Çünkü tıpkı Valorant'ta olduğu gibi Vanguard AC getirecek. Bu da oyunun Linux tarafında çalışmasını imkansız hale getiriyor.
Eklenti yöneticisi uygulamasını indirip Desktop icons NG'yi ekleyerek masaüstüne öge ekleyebilirsin.
Pop Shop'ta eklenti yöneticisi uygulaması varsa oradan indirebilirsin yoksa aşağıdaki kodu girerek indirebilirsin.

Bash:
sudo apt install gnome-shell-extension-manager

Çözüm
Lutris'ten LoL'ü kurmaya çalışırken install dedikten sonra client gelecek. Client'ın yüklemesi bittikten sonra kapat. Kapatmak için çarpıya tıkladığında Windows'taki gibi çubuk versiyonuna düşebilir. Pop!_OS'ta yüklü geliyor mu bilmem ancak Tray Icons: Reloaded uzantısını GNOME için kurarsan RIOT alta gittiyse öyle görebilir ya da sistem gözlemcisi ile kapatarak kurulumu tamamlayabilirsin.

Sonrasında zaten normal Lutris üzerinden başlat diyip oyununu oynuyorsun.

Masaüstü diyince aklıma GNOME uygulama merkezi geliyor. İstediğin uygulamanın başlatıcısını .desktop ile oluşturman gerekli.

Fedora, Manjaro GNOME-XFCE, Ubuntu sorunsuz açıyordu en son.

Yeni konular

Geri
Yukarı