RTX 3070 i5 12400F CS2 düşük FPS veriyor

Daha fazla  
Zotack RTX 3070 Twin Edge OC versiyonunu kullanıyorum, CS2 de ortalama 1024x768 çözünürlüğünde düşük orta ayarlarda oynuyorum. FPS ortalama 240 civarı, bazı yerlerde 190'lara kadar düşüyor. En yüksekte 320'i gördüm, tabii 320'de sabit kalmıyor bu. FPS değerleri düşük mü anlamadım. İnternetteki videolara baktım ama bir fikir sahibi olmadım çünkü ekran kartı markasını söylemiyolardı. Ben de size sorayım dedim.

CS2 ayarları genel olarak düşükte oynuyorum. Bir de bu ekran kartına overclock yapmaya gerek var mı? Ekranım 240 Hz çünkü. Bir de bazı RTX 3060 i5 12400F videolarına baktım, aynı ayarlarda benden daha yüksek FPS alıyor neredeyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
resim_2024-02-07_184705987.png

BIOS şu an en güncel sürümde dtt ye baktım ama bulamadım belki BIOS işelmciyi kısıtlamıştır frekansını.

BIOS şu an en güncel sürümde dtt ye baktım ama bulamadım belki BIOS işelmciyi kısıtlamıştır frekansını.

En son BIOS'a girdiğimde Dual Boost falan diyordu.

Bir de ben XMP'yi açtım ve beim anakart maksimum 3200 destekliyor ama RAM MHz'sini seçmeye kalktığımda 7000MHz'ye kadar çıkıyor bu seçenekler.

Son düzenleme:

En son BIOS'a girdiğimde Dual Boost falan diyordu.

Bir de ben XMP'yi açtım ve beim anakart maksimum 3200 destekliyor ama RAM MHz'sini seçmeye kalktığımda 7000MHz'ye kadar çıkıyor bu seçenekler.
RAM ne kadar destekliyorsa o kadar açılır. Oyun geliştikçe sorunlar çözülür, valve bu konuda iyidir. Beklemede kalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı