RTX 3070 i5 12400F CS2 düşük FPS veriyor

Daha fazla  
Zotack RTX 3070 Twin Edge OC versiyonunu kullanıyorum, CS2 de ortalama 1024x768 çözünürlüğünde düşük orta ayarlarda oynuyorum. FPS ortalama 240 civarı, bazı yerlerde 190'lara kadar düşüyor. En yüksekte 320'i gördüm, tabii 320'de sabit kalmıyor bu. FPS değerleri düşük mü anlamadım. İnternetteki videolara baktım ama bir fikir sahibi olmadım çünkü ekran kartı markasını söylemiyolardı. Ben de size sorayım dedim.

CS2 ayarları genel olarak düşükte oynuyorum. Bir de bu ekran kartına overclock yapmaya gerek var mı? Ekranım 240 Hz çünkü. Bir de bazı RTX 3060 i5 12400F videolarına baktım, aynı ayarlarda benden daha yüksek FPS alıyor neredeyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir ama 12400F'in en azından 4.3 gibi hızları görmesi gerekiyor. @erengore hocam bir el atarsa sorun çözülür sanki.
CPU'da bir şey yok. Varsa da öyle görünmez o.

Konu sahibi tüm sistemi verirse daha iyi olacak. RAM'ler, PSU nedir; görelim.

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-fiyati,17410086.html
XIGMATEK Odin 700W 12cm Fan 80 Plus Güç Kaynağ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Geç cevap verdim kusura bakmayın.

@erengore

@erengore
Eskiden daha fazla FPS alıyordum eskiden dediğim 1 hafta önce falan rekabetçide 330'a çıkan fpsem şimdi en fazla 243 oluyor ortalmada 190 FPS'de gezi bu da oyunun akıcılığını bozuyor çünkü benim monitörüm 240 Hz.

Son düzenleme:
https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-fiyati,17410086.html
XIGMATEK Odin 700W 12cm Fan 80 Plus Güç Kaynağ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Geç cevap verdim kusura bakmayın.

@erengore

@erengore
Eskiden daha fazla FPS alıyordum eskiden dediğim 1 hafta önce falan rekabetçide 330'a çıkan fpsem şimdi en fazla 243 oluyor ortalmada 190 FPS'de gezi bu da oyunun akıcılığını bozuyor çünkü benim monitörüm 240 Hz.
Ekran karti guncellemesinden sonra performans ayarlarin eskiye donmus olabilir mi?

Performans ayarlarını yaptım ondan dolayı olamaz.

@erengore
Size bakmanız gerekenleri söyleyeyim şu günlerde çok ilgilenecek vakit bulamıyorum.

RAM MHz hızınızın CPU'nun desteklediği en yüksek MHz olduğuna emin olun. Hatta altın bir bilgidir; RAM ile kapasitesi belli cihazların dahi daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Misal RAM'lere Overclocking yapıldığında Entegre Grafik birimi her zaman daha yüksek FPS verir. Bu cihazların kapasitesi çok bellidir ama RAM'ler iyileşince öne geçme gözle görülür oranda oluyor. Bu yüzden RAM MHz değeriniz desteklenen en yüksek veya desteklenen de fazla olmalı. RAM'lerinizi desteklenen frekansa veya üstüne ayarladığınıza emin olun. CL gibi zamanlamaları ise düşürmeniz yararlı efektif sonuçlar doğurabilir.

Anakartınız sistem ile uyumlu olduğunu sanıyorum ve kaliteli olduğunu varsaymak istiyorum aksi takdirde sorun yaşamanız doğaldır. VR/MOSFET vakaları çok.

CPU Throttle olmamalı. Hatta mümkünse tüm Core'lar aynı ve en yüksek frekansta çalışmalı. Micro Stutter olayı mevcut ise de Timer Resulation düşürülebilir.

GPU Power Limit değeriniz desteklenin %5 üstüne alınmalı. Bu voltaj şablonuna iyi gelir. Cihaz daha stabil çalışabilir. %105 Power Limit ayarlamayı düşünebilirsiniz.

PSU verimli ve kusursuz çalışmalı. PSU'ı denetleyin. PSU Voltajları kontrol edilmeli. HWINFO yazılımıyla da kontrol edilebilir. Birçok programla kontrol edebilirsiniz bu değerleri. Cihaz yükteyken cihaz absürt voltajlara düşüyorsa değiştirme zamanı gelmiştir.

Gelen Elektrik önemli. Eğer çok dalgalıysa sistem boşluğa düşebilir milisaniyelik.

Depolama tepkisel olmalı. Kaliteli bir SSD harika olur.

Size bakmanız gerekenleri söyleyeyim şu günlerde çok ilgilenecek vakit bulamıyorum.

RAM MHz hızınızın CPU'nun desteklediği en yüksek MHz olduğuna emin olun. Hatta altın bir bilgidir; RAM ile kapasitesi belli cihazların dahi daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Misal RAM'lere overclocking yapıldığında entegre grafik birimi her zaman daha yüksek FPS verir. Bu cihazların kapasitesi çok bellidir ama RAM'ler iyileşince öne geçme gözle görülür oranda oluyor. Bu yüzden RAM MHz değeriniz desteklenen en yüksek veya desteklenen de fazla olmalı. RAM'lerinizi desteklenen frekansa veya üstüne ayarladığınıza emin olun. CL gibi zamanlamaları ise düşürmeniz yararlı efektif sonuçlar doğurabilir.

Anakartınız sistem ile uyumlu olduğunu sanıyorum ve kaliteli olduğunu varsaymak istiyorum aksi takdirde sorun yaşamanız doğaldır. VR/MOSFET vakaları çok.

CPU throttle olmamalı. Hatta mümkünse tüm Core'lar aynı ve en yüksek frekansta çalışmalı. Micro stutter olayı mevcut ise de timer resulation düşürülebilir.

GPU Power limit değeriniz desteklenin %5 üstüne alınmalı. Bu voltaj şablonuna iyi gelir. Cihaz daha stabil çalışabilir. %105 Power limit ayarlamayı düşünebilirsiniz.

PSU verimli ve kusursuz çalışmalı. PSU'ı denetleyin. PSU voltajları kontrol edilmeli. HWiNFO yazılımıyla da kontrol edilebilir. Birçok programla kontrol edebilirsiniz bu değerleri. Cihaz yükteyken cihaz absürt voltajlara düşüyorsa değiştirme zamanı gelmiştir.

Gelen elektrik önemli. Eğer çok dalgalıysa sistem boşluğa düşebilir milisaniyelik.

Depolama tepkisel olmalı. Kaliteli bir SSD harika olur.

RAM MHz hızınızın CPU'nun desteklediği en yüksek MHz olduğuna emin olun.
Yani RAM'lerin 3200 MHz destekliyor bunu da 3200 MHz olduğunamı emin olmam gerekiyor.

Bir sorum daha olacak i5 12400F'in 3.9 frekanslarda çalışması normal mi oyunlarda masaüstünde çıkıyor 4.3'lere ama oyunlarda 3.9'un üstüne çıkmıyor. Bir de.
GPU Power limit değeriniz desteklenin %5 üstüne alınmalı. Bu voltaj şablonuna iyi gelir. Cihaz daha stabil çalışabilir. %105 Power limit ayarlamayı düşünebilirsiniz. Bunu nasıl yapabilirim?

Biliyorum müsait olmuyosunuz müsait olduğunuz zamanlarda cevap verirseniz sevinirim bana yardım ettiğin için çok teşekkür ederim hakkını helal et.

Zotack RTX 3070 Twin Edge OC versiyonunu kullanıyorum, CS2 de ortalama 1024x768 çözünürlüğünde düşük orta ayarlarda oynuyorum. FPS ortalama 240 civarı, bazı yerlerde 190'lara kadar düşüyor. En yüksekte 320'i gördüm, tabii 320'de sabit kalmıyor bu. FPS değerleri düşük mü anlamadım. İnternetteki videolara baktım ama bir fikir sahibi olmadım çünkü ekran kartı markasını söylemiyolardı. Ben de size sorayım dedim.

CS2 ayarları genel olarak düşükte oynuyorum. Bir de bu ekran kartına overclock yapmaya gerek var mı? Ekranım 240 Hz çünkü. Bir de bazı RTX 3060 i5 12400F videolarına baktım, aynı ayarlarda benden daha yüksek FPS alıyor neredeyse.
Konuda yazılan şeyleri okumadım ama değerler normal değil gibi. Benim eski bilgisayarda( R3 3300x + 1660S ) 1280x1024 Genel olarak düşük ayarlarda 250-130 arası FPS alıyordum. Düşük olmayan ayarlar da yüksekti. "ekran kartı markasını söylemiyolardı." Ekran kartının markasının farklı olması 30-40 FPS fark açmıyor. Soğutma, ufak kart hızı vb. farklar var. Bu da max 5 FPS falan fark ettirir, tabii kartın güzel soğutulduğunu varsayarsak. Yt'de 1080p low ayarlarda 300-450 almış 2 ay önce test yapan adam. Bir de adamın ölüm maçında olduğunu düşünürsek rekabetçi de daha fazla vermesi lazım.

Konuda yazılan şeyleri okumadım ama değerler normal değil gibi. Benim eski bilgisayarda( R3 3300X + 1660S ) 1280x1024 genel olarak düşük ayarlarda 250-130 arası FPS alıyordum. Düşük olmayan ayarlar da yüksekti. "ekran kartı markasını söylemiyolardı." ekran kartının markasının farklı olması 30-40 FPS fark açmıyor. Soğutma, ufak kart hızı vb. farklar var. Bu da Max 5 FPS falan fark ettirir, tabii kartın güzel soğutulduğunu varsayarsak. YT'de 1080p Low ayarlarda 300-450 almış 2 ay önce test yapan adam. Bir de adamın ölüm maçında olduğunu düşünürsek rekabetçi de daha fazla vermesi lazım.

Evet işte sıkıntıda orada sorunun ne olduğunu hala çözemedim. Windows 11 ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi acaba Windows 10'a geçsem düzelir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı