RTX 3070 Ti - Intel i9 12900F işlemci çok ısınıyor

Hazır sistem olarak satın aldım.

Buyur hocam fan bu şekilde.

Dediğim gibi şu görsel verdiğin paraya hakaret. Bunu bu halde satıp sizi uyarmadılar mı bu soğutucu buna yetmez, harici soğutucu almalısınız diye? Yani 100 dereceye çıkan işlemciye stress testi yapamazlar ki. PC kapanır... Bu haliyle oyun oynama sistemde. Film/dizi izleyebilirsin ama.

Tavsiyem 900 TL bütçe ayırabiliyorsun en azından SE-234 ARGB satın alman. Anakartınla uyumlu LGA 1700 kit yanında ücretsiz olarak geliyor.

Böyle bir işlemci soğutucu modeli yok.
Fotoğrafını çekip bir at.
Stok fan düzeyinde bir soğutucunun 12900K'ya takılması bile ayıptır. Bu halde kullanma sistemi. En azından 900-1000 TL ver bir hava soğutma al. Oyunlarda 80 derecenin altına düşürür muhtemelen.

Sıcaklık sorununun anakartla vs bir alakası yok. Yani anakartı değiştirirsen sıcaklıkların düşmeyecek. Ben de daha kaliteli en azından B660 bir modele geçmeni tavsiye ederim ama önce soğutucu alacaksın.
Soğutucu önerin var mı üstad?

Dediğim gibi şu görsel verdiğin paraya hakaret. Bunu bu halde satıp sizi uyarmadılar mı bu soğutucu buna yetmez, harici soğutucu almalısınız diye? Yani 100 dereceye çıkan işlemciye stress testi yapamazlar ki. PC kapanır... Bu haliyle oyun oynama sistemde. Film/dizi izleyebilirsin ama.

Tavsiyem 900 TL bütçe ayırabiliyorsun en azından SE-234 ARGB satın alman. Anakartınla uyumlu LGA 1700 kit yanında ücretsiz olarak geliyor.
Direkt Intel stok soğutucu koymuşlar. Daha da gülünç olamazdı :).

Hazır sistem olarak satın aldım.

Buyur hocam fan bu şekilde.
Hocam sen bunları hiç satma şimdilik güzel bir bütçeyle İ9 soğutacak bir kule yada sıvı soğutma al ama kesinlikle güçlü ve iyi bir şey olsun. Maddiyat yoksa biraz oyunlarda bekle güzel bir soğutma sistemi alıp aktif et ve sonra bir ana kart al. Şimdi satarsan aldığın paraya yakınsa sat derim..

Bütçen artarsa 240mm hatta 360mm sıvı soğutma daha iyi olur.
Kafam çok karıştı. Neticede, anakart alana kadar bu soğutucuyu mu alayım? Yoksa daha güçlü bi soğutucu mu almam gerekir? Yani 4-5 ay güncel oyunları oynayacak kadar idar eder mi? Onu da geçtim 240mm sıvı soğutma aldım diyelim, kasaya sığacak mı o da meçhul.

Kafam çok karıştı. Neticede, anakart alana kadar bu soğutucuyu mu alayım? Yoksa daha güçlü bi soğutucu mu almam gerekir? Yani 4-5 ay güncel oyunları oynayacak kadar idar eder mi?
İ9 taşıyacaksa alman lazım hocam. Ben R3600 kullanıyorum kule tipi var taşıyor. Şimdi buna hangisi uygun arkadaşlar daha iyi bilir. İ9 soğutanı alacaksın yani hocam.

Hocam sen bunları hiç satma şimdilik güzel bir bütçeyle İ9 soğutacak bir kule yada sıvı soğutma al ama kesinlikle güçlü ve iyi bir şey olsun. Maddiyat yoksa biraz oyunlarda bekle güzel bir soğutma sistemi alıp aktif et ve sonra bir ana kart al. Şimdi satarsan aldığın paraya yakınsa sat derim..
Bu nasıl sizce?

Kafam çok karıştı. Neticede, anakart alana kadar bu soğutucuyu mu alayım? Yoksa daha güçlü bi soğutucu mu almam gerekir? Yani 4-5 ay güncel oyunları oynayacak kadar idar eder mi? Onu da geçtim 240mm sıvı soğutma aldım diyelim, kasaya sığacak mı o da meçhul.
Yeni konu aç hangi soğutucu almam gerekir diye. İşlemcini ve sistemini belirt yanlış alma yazık olur bende bilmezken almıştım 2 tane duruyor evde.

Geri
Yukarı