RTX 3070'den RX 6700 XT'ye geçmek mantıklı mıydı?

Mr. Falcon

Hectopat
Dün sosyalde bir konu açtım INNO3D RTX 3070'in fanını temizlerken bir yaprağını kırdım, ardından yalpalama olur diye karşısındaki yaprağıda kırdım. Bugün bir satıcı ile anlaşıp üstüne 400 TL verdim ve XFX RX 6700 XT 12 GB kartına geçiş yaptım. Sizce iyi mi oldu?

Dün sosyalde bir konu açtım INNO3D RTX 3070'in fanını temizlerken bir yaprağını kırdım, ardından yalpalama olur diye karşısındaki yaprağıda kırdım. Bugün bir satıcı ile anlaşıp üstüne 400 TL verdim ve XFX RX 6700 XT 12 GB kartına geçiş yaptım. Sizce iyi mi oldu?

Kötü olmuş ama 3070 cidden soğutamıcayak durumdaysa olabilir

RX 6700XT 12 GB kullanıyorum, The Last of Us'da 2 saat high ayarlarda oynuyorum maksimum 72 dereceye çıkıyor. AMD ekran kartlarına yok çok ısınıyor diyenleri takma RX 6700 XT çok güzel kart.

Fanı aşırı ses çıkarıyordu hocam ve 1080p 0X FurMark testinde 8 dakika da 80 dereceye geliyordu. Boşta 45 derecelerdeydi kasamın hava akışı iyi.

Aynen öyle ben şu ana kadar hiç kartın 75 dereceyi geçtiğini görmedim (ekstra soğutucum yok) kasa Mesh ama.

6700XT güzel kart hocam https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-30-afmf-tech-preview ile deneyin bir de afmf çok büyük kare artışı sağlıyor.

NVIDIA teknolojileri sizin için önemli değilse sorun değil ama şahsen sırf daha kararlı sürücüler ve DLSS avantajı sebebiyle bile AMD grafik kartına geçiş yapmazdım.

Bir kere bile ne DLSS ne de RT kullandım. Kartların kas gücü benim için en mühimi hocam FSR falanda kullanmayacağım.

Kötü bir kart değil elbette ama şahsen daha kararlı sürücüler ve DLSS avantajı sebebiyle bile AMD grafik kartına asla geçiş yapmazdım.

3070'den önce 3060 Ti kullandım. En son sürümler bana büyük FPS kayıpları çıkardı. 537.34'e geri dönmek zorunda kaldım hep. NVIDIA da biraz tökezledi sürücü konusunda son zamanlarda.

Geri
Yukarı