RX580'den 6700 XT'ye geçmek mantıklı mı?

Kaynssuo

Centipat
Daha fazla  
İncehesap'tan cuma gecesi indirimle hazır Gaming kasa aldım. İndirimli hali 15k ediyordu taksitle falan biraz daha çıktı tabii şu anki mevcut sistemide 2021 şubatta 5K'ya almıştım ikinci el garantisi vs duruyordu. Gerek var mıydı geçmeye bilmiyorum içimi kemirip duruyor dolar ise devamlı artıyordu şeytana uyup aldım montaj aşamasında şu an. Siz ne düşünüyorsunuz?

• AMD Ryzen 5 2600X six-Core Processor 3.60 GHz 6 çekirdek.
  • DDR 4 16 GB RAM (8x2)
  • Radeon RX 580 4 GB.
  • Apacer as 250 GB SSD.
  • B450M S2H anakart.
  • Gamepower Crimson guard ATX kasa (4 fanlı)

Son düzenleyen: Moderatör:
İncehesap'tan cuma gecesi indirimle hazır Gaming kasa aldım. İndirimli hali 15k ediyordu taksitle falan biraz daha çıktı tabii şu anki mevcut sistemide 2021 şubatta 5K'ya almıştım ikinci el garantisi vs duruyordu. Gerek var mıydı geçmeye bilmiyorum içimi kemirip duruyor dolar ise devamlı artıyordu şeytana uyup aldım montaj aşamasında şu an. Siz ne düşünüyorsunuz?

• DDR 4 16 GB RAM (8x2)
  • Radeon RX 580 4 GB.
  • Apacer as 250 GB SSD.
  • B450M S2H anakart.
Rx 6700xt canavar gibi, iyi yapmışsın.

• DDR 4 16 GB RAM (8x2)
  • Radeon RX 580 4 GB.
  • Apacer as 250 GB SSD.
  • B450M S2H anakart.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3 katı fps veriyor bu arada işlemci darboğaz yapar

Hocam o ekran kartına 5500 işlemci nedir? B450 nedir Allah aşkına. Keşke bir üstteki arkadaşın dediği gibi upgrade yapsaydınız. Yine b450 olurdu ama en azından elinizdeki ürünü kullanmış olurdunuz.

Hayırlı olsun. Konu başlığına gelince FPS açısından elbet 2 katından fazla fark oluyor yer yer tabii ki değer. Ancak halihazırda size Rx580 yetiyorsa bilemiyorum.

Rx 6700xt canavar gibi, iyi yapmışsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3 katı fps veriyor bu arada işlemci darboğaz yapar
İşlemciyi özelleştirmek isterdim ama kart limiti izin vermezdi taksitleri bitince (6+2) ona geçicem büyük ihtimal.
Aslında mevcut sisteminize bir işlemci ve bir ekran kartı eklemesi yaparak konuyu daha ucuza kapatabilirdiniz.
Onuda düşündüm lakin hemen hemen ilerde yükseltmek isticeğim seviye için daha temiz ve garantili ürün olsun istedim ve indirimde beklediğim işlemci çok çabuk tükendi.

İşlemciyi özelleştirmek isterdim ama kart limiti izin vermezdi taksitleri bitince (6+2) ona geçicem büyük ihtimal.

Onuda düşündüm lakin hemen hemen ilerde yükseltmek isticeğim seviye için daha temiz ve garantili ürün olsun istedim ve indirimde beklediğim işlemci çok çabuk tükendi.
R5 5600 müydü o beklediğiniz? 3700 liraya satıldı sanırım. Yanlış hatırlıyor olabilirim. Vatan 3333 liraya vermişti keşke alsaydınız, ben ordan kaptım.

Onuda düşündüm lakin hemen hemen ileride yükseltmek isteyeceğim seviye için daha temiz ve garantili ürün olsun istedim ve indirimde beklediğim işlemci çok çabuk tükendi.
Sisteminizdeki parçaların garantileri zaten duruyormuş. Keza bu sistemde size B550 bir anakart falan da sunulmamış. Hatta daha kötü bir B450 anakart vermişler. Sizin tercihiniz ama bu işlemciyi ve ekran kartını bireysel olarak alabilirdiniz. Cebinizde de meblağ kalırdı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı